یکشنبه 30 تير 1398 - 18 ذي القعده 1440 - 21 ژولاي 2019
صفحه اصلي/اخبار فناوري


 
 


 


 


 
خروجي RSS

کنترل امواج مغزی برای مقابله با خستگی مفرط

کنترل امواج مغزي براي مقابله با خستگي مفرط

خستگي مفرط اين روزها به يک مشکل جهاني مبدل شده و محققان دانشگاه واشنگتن قصد دارند با مطالعه دقيق تر امواج مغزي روش جديدي براي حل اين مشکل بيابند.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از نيواطلس، کنترل امواج مغزي افراد و نحوه فعاليت آنها در افراد خسته و با نشاط و مقايسه آنها به پزشکان و محققان امکان مي دهد تا الگوهايي را براي يافتن روش هاي درماني جديد شناسايي کنند.

تشخيص و جداسازي اطلاعات مربوط به خستگي از امواج مغزي کار بسيار دشواري است، زيرا مغز انسان اين اطلاعات را همراه با اطلاعات متنوع مربوط به ديگر احساسات و عواطف شخصي مبادله مي کند. اما محققان مي گويند فناوري جديد تفکيک اين نوع داده ها را در مغز ممکن مي کند.

در حال حاضر امواج مغزي ۵۴ داوطلب در دانشگاه واشنگتن براي بررسي اين موضوع با دستگاه هاي موج نگاري مغز تحليل شده و قرار است با مقايسه الگوهاي مغزي آنها با افراد بانشاط تر علت خستگي مضاعف آنها مشخص شود.

تحقيقات اوليه نشان مي دهد فعاليت مغزي افراد داراي مشکل خستگي مضاعف با افراد عادي در دو بخش جلو و راست مغز و نيز بخش جلو و چپ مغز داراي تفاوت هايي است و در تلاش براي جمع آوري اطلاعات بيشتر در اين زمينه هستند.

تعداد بازديد:45 آخرين تغييرات:98/04/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر