چهارشنبه 20 آذر 1398 - 14 ربيع الثاني 1441 - 11 دسامبر 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

دمای زاهدان به ۴۰ درجه سلسیوس رسید/ ثبت ۳۱ میلیمتر بارندگی در خاش

در گفتگو با مهر عنوان شد:

دماي زاهدان به ۴۰ درجه سلسيوس رسيد/ ثبت ۳۱ ميليمتر بارندگي در خاش

زاهدان - مدير کل هواشناسي سيستان و بلوچستان گفت: با ادامه روند افزايش دما در استان ظهر امروز دماي هوا در شهر زاهدان به ۴۰ درجه سلسيوس رسيد.

محسن حيدري در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: بر اساس خروجي نقشه‌هاي پيش يابي و مدل‌هاي جوي انتظار مي‌رود گرماي هوا تا اوايل هفته پيش رو در سيستان و بلوچستان ادامه داشته باشد به طوري که فردا در نيمه شمالي استان به اوج خود برسد.

وي افزود: انتظار مي‌رود امروز و فردا دماي هواي نواحي شمالي سيستان و بلوچستان به ۴۸ درجه سلسيوس برسد که اين شرايط ايجاب مي‌کند که هم استاني‌هاي شمال استان تدابير لازم براي مواجهه با اين شرايط را اتخاذ کنند.

مدير کل هواشناسي سيستان و بلوچستان با اشاره به اينکه ظهر امروز دماي هوا در زاهدان به ۴۰ درجه سليوس رسيد، ادامه داد: اين شرايط از زمان شروع فصل گرم سال تاکنون بي سابقه بوده است.

وي در ادامه گفت: همچنين به دنبال ادامه وزش بادهاي مرطوب مونسون در سيستان و بلوچستان و فراهم شدن شرايط براي رشد ابرهاي همرفتي و ريزش‌هاي رگباري، عصر ديروز و ديشب شاهد رگبارهاي متوسط باران در جنوب شرق استان بوديم.

حيدري با اشاره به اينکه طي اين مدت حداکثر ميزان بارش‌ها با مقدار ۳۱ ميلي متر از ايستگاه بارانسجي «بخش ايرندگان» شهرستان خاش گزارش شده است، بيان داشت: تا اين لحظه از ۱۲ ايستگاه هواشناسي استان بارندگي گزارش شده است.

وي افزود: همچنين بر اساس خروجي نقشه‌هاي پيش يابي و مدل‌هاي عددي پيش بيني مي‌شود رشد ابرهاي همرفتي، ريزش‌هاي رگباري، تندبادهاي موقتي همراه با صاعقه همچنان در نيمه جنوبي و برخي نواحي مرکزي سيستان و بلوچستان ادامه داشته باشد.

مدير کل هواشناسي سيستان و بلوچستان تصريح کرد: از همين رو با توجه به ماهيت ريزش‌هاي رگباري، احتمال جريان يافتن روان آب، سيلابي شدن مسيل‌ها و رودخانه‌هاي محلي وجود دارد.

تعداد بازديد:131 آخرين تغييرات:98/04/22
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر