سه شنبه 6 خرداد 1399 - 3 شوال 1441 - 26 مي 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

نماینده ایران به مسابقات جهانی «دانش مغز» معرفی شد

نماينده ايران به مسابقات جهاني «دانش مغز» معرفي شد

نماينده اعزامي ايران به مسابقات جهاني «دانش مغز» در کره جنوبي معرفي شد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از ستاد توسعه علوم شناختي، مسابقات بين المللي ( Brain Bee ) از سال ۱۳۹۳ و با عنوان مسابقه ملي «دانش مغز» با حمايت ستاد توسعه علوم و فناوري در کشورمان برگزار مي شود.

در مراسم اختتاميه اين دوره از مسابقه ملي دانش مغز، کمند صوفي‌آبادي به عنوان نفر اول و منتخب اين مسابقه انتخاب و جهت اعزام به مسابقات جهاني دانش مغز در کره جنوبي معرفي شد.

اين مراسم با حضور اعضاي هيات مديره انجمن علوم اعصاب ايران، مديران آزمايشگاه ملي نقشه برداري مغز، کارشناسان ستاد توسعه علوم و فناوري هاي شناختي، شماري از اساتيد دانشگاه علوم پزشکي ايران، معلمان و والدين دانش آموزان و جمع کثيري از علاقه مندان عصر روز جمعه بيست و يکم تيرماه جاري در محل باغ کتاب تهران برگزار شد.

پنجمين دوره مسابقه ملي "دانش مغز " با شرکت بيش از سه هزار دانش آموز سنين سيزده الي هيجده سال از مدارس استان هاي کشور برگزار شد و در مرحله نخست آن ۳۲ دانش آموز موفق به کسب امتياز برتر و راهيابي به مرحله دوم اين رقابت شدند.

مرحله نهايي پنجمين دوره مسابقه ملي «دانش مغز» ۲۰۱۹ Brain bee با شرکت سي و دو دانش آموز برگزيده به مدت دو روز از بيستم تيرماه جاري در دانشگاه علوم پزشکي ايران در تهران برگزار شد.

سي و دو نفر از دانش آموزان برتر مرحله اول مسابقه ملي «دانش مغز» پس از راهيابي به دور دوم اين مسابقات، با شرکت در کلاس هاي آموزشي تئوري و عملي در زمستان سال ۹۷ همزمان با هفته آگاهي از مغز، مباحث آناتومي و تشريح و بافت شناسي سيستم عصبي، عملکرد و فيزيولوژي سيستم عصبي، آشنايي با تشخيص و درمان بيماري هاي نورولوژي (مغز و اعصاب) و روانپزشکي و روش‌هاي تصويربرداري و نقشه برداري از مغز را فراگرفتند.

برگزيدگان مرحله اول اين مسابقه، عضو باشگاه مغز و شناخت ستاد توسعه علوم شناختي شده و مورد حمايت‌هاي آموزشي و پژوهشي قرار مي‌گيرند.

مسابقه ملي «دانش مغز» سال جاري در دو مرحله در سطح مدارس متوسطه کشور از سوي انجمن علوم اعصاب ايران، آزمايشگاه ملي نقشه برداري از مغز و با حمايت ستاد توسعه علوم شناختي انجام شد.

تعداد بازديد:248 آخرين تغييرات:98/04/22
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر