سه شنبه 6 خرداد 1399 - 3 شوال 1441 - 26 مي 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

تولید اولین پروژکتور لیزری دنیا که با باتری کار می‌کند

توليد اولين پروژکتور ليزري دنيا که با باتري کار مي‌کند

محققان از توليد پروژکتوري موسوم به ليزر کيوب خبر داده اند که کوچک‌ترين و اولين پروژکتور ليزري دنياست که با باتري کار مي‌کند.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از نيواطلس، اين دستگاه که ۴۹۹ دلار قيمت دارد به راحتي قابل حمل بوده و قادر به توليد تمامي رنگ‌هاي اصلي است. کار کردن با باتري از جمله ديگر مزاياي اين دستگاه است که تنها ۱.۴ کيلوگرم وزن دارد.

ابعاد اين پروژکتور مکعبي کوچک ۴ در ۴ در ۴ سانتيمتر بوده و از آينه‌هايي پرسرعت براي تنظيم مسير حرکت اشعه ليزر و تاباندن آنها با ۳۳ هزار نوع رنگ مختلف بهره مي‌گيرد.

از اين دستگاه مي‌توان براي تهيه تصاوير و الگوهاي مختلف و تاباندن آنها با نورهاي مختلف بهره گرفت و لذا اين دستگاه قبل از هر چيز کارکرد تبليغاتي دارد.

يک نرم افزار موسوم به LaserOS براي مديريت ليزر کيوب طراحي شده که با سيستم عامل‌هاي ويندوز، مک و اندرويد سازگاري دارد و صدها طرح پيش فرض، انيميشن، تصوير و غيره از طريق آن قابل بهره برداري است. طرح‌هاي ليزري طراحي شده با استفاده از اين دستگاه چنان پرنور و قدرتمند هستند که از فاصله نسبتاً دور هم قابل مشاهده هستند. طرح‌هاي يادشده را مي‌توان به گونه‌اي تنظيم کرد که روشن و خاموش شدن آنها هماهنگ با موسيقي خاصي باشد.

تعداد بازديد:265 آخرين تغييرات:98/04/22
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر