سه شنبه 6 خرداد 1399 - 3 شوال 1441 - 26 مي 2020
صفحه اصلي/پزشكي

نجات جان بیماران قلبی با طرح ۲۴۷/زمان خیلی مهم است

در نشست خبري مطرح شد؛

نجات جان بيماران قلبي با طرح ۲۴۷/زمان خيلي مهم است

رئيس بيست و يکمين کنگره بين المللي تازه‌هاي قلب و عروق، به تشريح آخرين وضعيت تشخيص و درمان بيماري هاي قلبي عروقي در کشور پرداخت.

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود قاسمي، صبح شنبه در نشست خبري بيست و يکمين کنگره بين المللي تازه‌هاي قلب و عروق، گفت: يکي از ويژگي هاي کنگره تازه هاي قلب و عروق، تبادل نظر اساتيد ايراني و خارجي است.

وي با عنوان اين مطلب که امروزه هيچ نيازي به اعزام بيماران قلبي به خارج از کشور نداريم، افزود: در حال حاضر بيماران قلبي از کشورهاي ديگر براي درمان به ايران مي آيند که نشان از پيشرفت علمي پزشکي در کشورمان دارد.

قاسمي همچنين به دستاوردهاي حوزه قلب و عروق در کشور اشاره کرد و گفت: اين دستاوردها در حالي محقق مي شود که لازم است بدانيم کشور با مشکلات زيادي مواجه است.

وي به طرح ۲۴۷ براي بيماران دچار انفاکتوس حاد قلبي اشاره کرد و افزود: اين طرح يکي از طرح هاي موفق وزارت بهداشت براي نجات جان بيماران قلبي است.

قاسمي با عنوان اين مطلب که در حال حاضر ۵۱ بيمارستان کشور چنين بيماراني را مي پذيرند، ادامه داد: اين بيماران در کمترين زمان ممکن مي بايست آنژيوگرافي شوند و از اين حيث اين بيمارستان ها انتخاب شده اند.

وي افزود: در طرح ۲۴۷، بيمار مستقيم تحت درمان آنژيوگرافي قرار مي گيرد و يکي از روش هاي خيلي موفق در زمينه درمان بيماران قلبي است.

قاسمي گفت: يکي از مشکلات بيماران قلبي، از دست رفتن زمان توسط خودشان است. در حالي که بايد اين آگاهي در کشور ايجاد شود که اين قبيل بيماران مي بايست هر چه زودتر تحت درمان قرار بگيرند.

تعداد بازديد:205 آخرين تغييرات:98/04/22
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر