سه شنبه 6 خرداد 1399 - 3 شوال 1441 - 26 مي 2020
صفحه اصلي/پزشكي

سن شیوع سکته قلبی در ایران/۲۰ ساله های دچار سکته هم داریم

در نشست خبري عنوان شد؛

سن شيوع سکته قلبي در ايران/۲۰ ساله هاي دچار سکته هم داريم

دبير علمي بيست و يکمين کنگره بين المللي تازه‌هاي قلب و عروق، از پايين بودن سن شيوع سکته قلبي در ايران در مقايسه با کشورهاي اروپاي غربي و آمريکا خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود اسلامي، روز شنبه در نشست خبري بيست و يکمين کنگره بين المللي تازه‌هاي قلب و عروق، گفت: بيست و يکمين کنگره بين المللي تازه‌هاي قلب و عروق ايران، از ۲۹ مرداد تا ۱ شهريور ۹۸ در سالن همايش‌هاي بين المللي برج ميلاد تهران برگزار مي‌شود.

وي با اشاره به ارائه جديدترين دستاوردهاي حوزه قلب و عروق در کنگره پيش رو، افزود: طي چهار روز برگزاري کنگره، کارگاه‌ها و ميزگردهايي با حضور ميهمانان خارجي و اساتيد برجسته از کشورهاي آمريکاي شمالي و اروپايي برپا خواهد شد.

اسلامي، در ادامه به سن شيوع سکته‌هاي قلبي در ايران اشاره کرد و گفت: افرادي که در کشور دچار سکته قلبي مي‌شوند، ۱۰ تا ۲۰ سال جوان‌تر از کشورهاي اروپاي غربي و آمريکا هستند.

وي افزود: بيماران سکته قلبي در ايران بين ۴۰ تا ۵۰ سال هستند و حتي جوانان ۲۰ ساله‌اي داريم که دچار سکته قلبي مي‌شوند اما تشخيص داده نمي‌شوند.

عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران، تاکيد کرد: وضعيت درمان بيماران قلبي در کشور شرايط مطلوبي در مقايسه با کشورهاي پيشرفته دنيا دارد.

تعداد بازديد:213 آخرين تغييرات:98/04/22
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر