چهارشنبه 20 آذر 1398 - 14 ربيع الثاني 1441 - 11 دسامبر 2019
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

نیروی انتظامی در برخورد با ناهنجاری های اجتماعی تنهاست

سردار اشتري:

نيروي انتظامي در برخورد با ناهنجاري هاي اجتماعي تنهاست

فرمانده نيروي انتظامي گفت: نيروي انتظامي وظيفه برخورد با ناهنجاري ها را برعهده دارد اما امروز برحسب کم کاري برخي دستگاه ها، شاهد افزايش اين موضوع در جامعه هستيم.

به گزارش خبرگزاري مهر، سردار حسين اشتري در جمع ائمه جمعه سراسر کشور، اظهارداشت: نيروي انتظامي وظيفه خود مي داند همواره پاسدار ارزش هاي انقلاب بوده و باشد و در عين حال تامين امنيت در کشور يکي از وظايف ناجا محسوب مي شود.

فرمانده ناجا با اشاره به نقش دستگاه هاي ديگر در ايجاد احساس امنيت، اضافه کرد: متاسفانه برخي به دنبال القاي اين موضوع هستند که در کشور ما امنيت وجود ندارد ولي به حول و قوه الهي و هدايت هاي داهيانه مقام معظم رهبري (مدظله العالي)، نيروي انتظامي در ۸ هزار و ۷۵۵ کيلومتر مرز حضور دارد و توانسته از مرزها تا اعماق شهرها امنيت را تامين کند.

عالي ترين مقام انتظامي کشور به نقش اثربخش ائمه جمعه در احساس امنيت اشاره و بيان کرد: ما نيز به عنوان يک سرباز از اينکه خدمتگزار مردم هستيم و امنيت را براي آنان تامين مي کنيم، بسيار خوشحاليم.

سردار اشتري با بيان اينکه مردم به نيروهاي مسلح اعتماد کامل دارند، افزود: طبق آمارهاي علمي، نيروهاي مسلح از بين ۳۲ دستگاه در صدر قرار دارد و نيروي انتظامي نيز به تبع آن در بين اولين ها قرار گرفته است.

وي اضافه کرد: نيروي انتظامي وظيفه برخورد با ناهنجاري ها را برعهده دارد اما امروز برحسب کم کاري برخي دستگاه ها، شاهد افزايش اين موضوع در جامعه هستيم.

عالي ترين مقام انتظامي کشور با بيان اينکه نيروي انتظامي در برخورد با ناهنجاري هاي اجتماعي در عمل تنها است، خاطرنشان کرد: ممکن است، عده اي با صدور برخي اطلاعيه ها و يا بيانيه ها، از پليس حمايت کنند اما ناجا در عمل تنها است.

سردار اشتري به وظايف ۲۶ دستگاه درموضوع عفاف و حجاب، اشاره و خاطر نشان کرد: ۳۰۰ مصوبه در شوراي عالي انقلاب فرهنگي که به تصويب مقام معظم رهبري (مدظله العالي) رسيده است، وجود دارد و بايد از اين دستگاه ها سوال شود که در قبال تهاجم و شبيخون فرهنگي دشمن که رهبر معظم انقلاب چندين بار در اين رابطه تذکر داده اند، چه کرده اند؟

وي با بيان اينکه نيروي انتظامي در اين ميان وظايف خود را به خوبي انجام داده است، گفت: گرچه ما به اين حد نيز راضي نيستيم ولي برحسب قانون وظايف خود را به درستي انجام داده ايم.

سردار اشتري خاطرنشان کرد: توقع ما از اين جمع موثر و پربرکت براي کشور، اين است که نيروي انتظامي را در عمل کمک کنند و از دستگاه هاي ديگر نيز بخواهند تا به وظايف خود طبق قانون عمل کنند.

عالي ترين مقام انتظامي کشور ادامه داد: در چهار ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، اقدامات سلبي و ايجابي ناجا ۴۰ درصد افزايش پيدا کرده است.

فرمانده ناجا با اشاره به اينکه براساس قانون بي حجابي جرم محسوب مي شود، گفت: بارها اعلام کرده ايم، خودرو حريم خصوصي نيست و کشف حجاب در آن، جرم محسوب مي شود، برهمين اساس طرح ناظر يک را راه اندازي کرده ايم که خوشبختانه اثرات مثبتي نيز به همراه داشته است.

وي خاطرنشان کرد: از ابتداي اجراي اين طرح تاکنون، حدود ۳۰۰ هزار پيامک براي افراد متخلف ارسال شده که از اين تعداد ۱۵۰ هزار نفر براي اخذ تعهد مراجعه کرده اند که با برخورد محترمانه از آنها تعهد اخذ شده؛ همچنين اعلام شده در صورت تکرار، خودرو آنها توقيف و در مرحله بعد به مراجع قضائي معرفي خواهند شد.

سردار اشتري با انتقاد از کساني که مخالف اين طرح هستند، گفت: بررسي ها نشان داده افرادي که با اين طرح مخالفت دارند، دليل آن اين است يکي از بستگان آنها پيامکي از سوي پليس دريافت کرده اند.

وي گفت: مبناي کار ناجا، همواره قانون بوده و هست و برخورد با پديده بدحجابي نيز برخورد با بي قانوني محسوب مي شود.

فرمانده ناجا با اشاره به اينکه در برخورد با فساد نمي توانيم يک تنه وارد شويم، گفت: نيروي انتظامي گرچه در اين ميان تنها است ولي اعلام مي کنيم ما کار خود را انجام خواهيم داد.

عالي ترين مقام انتظامي کشور اضافه کرد: متاسفانه در برخي بيمارستان ها، بانک ها و حتي برنامه هاي تلويزيوني، بدحجابي ها به مراتب بدتر از افرادي است که پليس در خيابان ها با آنها برخورد مي کند.

فرمانده ناجا ادامه داد: برخي از افراد نيزهنگامي که با فرد متخلفي برخورد مي شود، شروع به جوسازي عليه پليس مي کنند که اين موضوع پذيرفتني نيست چراکه اگر تيغ مامورما کند شود، ضرر آن براي کل مردم و متدينين خواهد بود.

سردار اشتري ضمن اعلام حمايت از ماموران و کارکنان نيروي انتظامي که در چارچوب قانون وظايف خود را به نحو احسن انجام مي دهند، خاطرنشان کرد: اگر ماموري خطايي انجام دهد، حتماً با او برخورد خواهد شد.

وي اضافه کرد: در قضيه پارک پليس تهران، موضوع را بررسي کرده و به اين نتيجه رسيديم که مامور ما در چارچوب قانون، وظيفه قانوني خود را انجام داده که از او تقدير کرديم.

عالي ترين مقام انتظامي کشور در ادامه سخنان خود بر لزوم مديريت فضاي مجازي تاکيد و خاطرنشان کرد: گرچه اين فضا امروز يک نياز در جامعه محسوب مي شود ولي کم کاري برخي مسئولان سبب شده تا مشکلاتي در اين فضا داشته باشيم.

سردار اشتري به افزايش صددرصدي جرايم در فضاي سايبر در سال جاري، اشاره و خاطرنشان کرد: امروز مديريت اين فضا، يک نياز ضروري محسوب مي شود.

فرمانده ناجا در ادامه از همراهي مردم در پشتيباني از خدمات پليس تقدير و تشکر کرد و افزود: با کساني که بخواهند به حقوق مردم تعدي کنند، هيچ تعارفي نخواهيم داشت و قاطعانه با آنها برخورد خواهيم کرد.

سردار اشتري در پايان از حمايت هاي ائمه جمعه سراسر کشور از ناجا تقدير و تشکر کرد و گفت: قطعاً حمايت هاي ائمه جمعه از طرح هاي نيروي انتظامي براي پيشبرد اهداف تاثيرگذار خواهد بود.

تعداد بازديد:125 آخرين تغييرات:98/04/27
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر