چهارشنبه 20 آذر 1398 - 14 ربيع الثاني 1441 - 11 دسامبر 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

دمای شمال سیستان و بلوچستان به محدوده ۵۰ درجه می رسد

در گفتگو با مهر عنوان شد:

دماي شمال سيستان و بلوچستان به محدوده ۵۰ درجه مي رسد

زاهدان - کارشناس هواشناسي سيستان و بلوچستان گفت: با توجه به کاهش شدت جريانات شمالي انتظار مي رود در روزهاي پيش رو دماي هوا در برخي نقاط شمال استان به محدوده ۵۰ درجه برسد.

رضا آزادمنش در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: بر اساس خروجي نقشه‌هاي پيش يابي و مدل‌هاي عددي امروز و فردا در نيمه شمالي سيستان و بلوچستان افزايش نسبي دما رخ مي‌دهد و گرماي هوا تا اوايل هفته آينده ماندگار خواهد بود.

وي با اشاره به تداوم کاهش سرعت وزش بادهاي ۱۲۰ روزه تا روز جمعه، افزود: از شنبه سرعت وزش بادهاي شمالي در منطقه سيستان افزايش مي‌يابد و در نقاط مستعد منجر به خيزش گردوخاک و کاهش کيفيت هوا مي‌شود.

کارشناس هواشناسي سيستان و بلوچستان در بخش ديگري از تداوم جريان‌هاي موسمي در نيمه جنوبي استان خبر داد و گفت: تا پايان هفته به ويژه امروز چهارشنبه درنيمه جنوبي، برخي نقاط سواحل و ارتفاعات نواحي مرکزي استان شرايط براي رشد ابرهاي همرفتي، رگبار و رعدوبرق، صاعقه و وزش باد شديد لحظه‌اي مهيا است.

آزادمنش با بيان اينکه عمده ريزش‌هاي سامانه در ساعات بعدازظهر و اوايل شب رخ مي‌دهد، گفت: توصيه مي‌شود براي جلوگيري از مخاطرات ناشي از رويداد صاعقه و جاري شدن سيلاب موقت از تردد و استقرار در مناطق مرتفع همچنين در حاشيه مسيل‌ها و رودخانه‌هاي فصلي خودداري شود.

وي در ادامه در باره شرايط جوي جنوب استان نيز گفت: در ۲۴ ساعت آينده در سواحل جنوب استان باد و گردوخاک رخ مي‌دهد.

کارشناس هواشناسي سيستان و بلوچستان با بيان اينکه درياي عمان به‌ويژه در بخش‌هاي شرقي مواج و متلاطم پيش بيني مي‌شود، افزود: شرايط دريا براي عمليات دريايي مناسب نيست.

آزادمنش پيش بيني کرد: از فردا ارتفاع موج کاهش يافته ولي همچنان دريا بويژه در نواحي شرقي مواج خواهد بود.

تعداد بازديد:131 آخرين تغييرات:98/04/27
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر