چهارشنبه 20 آذر 1398 - 14 ربيع الثاني 1441 - 11 دسامبر 2019
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

افزایش مناسبات اقتصادی ایران وآذربایجان/اجرای آزادراه مشترک

در ديدار وزراي راه دو کشور تاکيد شد؛

افزايش مناسبات اقتصادي ايران وآذربايجان/اجراي آزادراه مشترک

وزير راه و شهرسازي، آزادراه آستارا (ايران) -آستارا (آذربايجان)، پل مشترک مرزي و پايانه جديد باري براي اتصال شبکه آزادراهي آذربايجان به محور رشت-آستارا را از محورهاي همکاري دو کشور عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازي، رامين قلي زاده وزير حمل‌ونقل، ارتباطات و فن‌آوري‌هاي پيشرفته جمهوري آذربايجان با محمد اسلامي وزير راه و شهرسازي جمهوري اسلامي ايران در تهران ديدار کرد و در اين نشست قابليت‌هاي همکاري دوجانبه و پروژه‌هاي مشترک ميان دو کشور مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

وزير راه و شهرسازي ايران در اين نشست اظهار داشت: روابط ميان دو کشور يک رابطه ناگسستني است و مردم ايران و آذربايجان به يکديگر تعلق خاطر دارند و دولت‌هاي دو کشور نيز از تعاملات استراتژيک برخوردار است.

وي افزود: اگرچه دشمنان جمهوري اسلامي ايران همواره به دنبال ايجاد اخلال بين روابط دو کشور بوده‌اند، اما با اين وجود اراده مسئولان دو کشور، تعاملات و همکاري‌ها در شرايط پايداري قرار دارد و يک روند طبيعي را دنبال مي‌کند.

وزير راه و شهرسازي با اشاره به برگزاري کميسيون مشترک همکاري‌هاي حمل‌ونقل ايران و آذربايجان در تهران خاطرنشان کرد: اين رويداد فرصت مناسبي براي رفع موانع و مشکلات پيش‌روي پروژه‌هاي حمل‌ونقلي مشترک المنافع ايران و آذربايجان است و مي‌توان در خصوص پروژه‌هاي مختلفي از جمله آزادراه آستارا (ايران) -آستارا (آذربايجان)، پل مشترک مرزي و پايانه جديد باري که شبکه آزادراهي آذربايجان را به محور رشت-آستارا متصل مي‌کند تبادل نظر و توافق کرد.

اسلامي راه‌آهن رشت-آستارا (ايران) -آستارا (آذربايجان) را داراي اهميت ويژه‌اي دانست و گفت: با توجه به قرار داشتن اين پروژه در کريدور شمال-جنوب و اهتمام دو کشور براي تکميل آن، سهم مطلوبي از درآمدهاي ترانزيتي حاصل از حمل بار در اين محور ريلي در انتظار دو کشور قرار دارد.

عضو کابينه دولت دوازدهم بر افزايش سهم جابه‌جايي بار و مسافر از طريق حمل‌ونقل ريلي و هوايي تاکيد کرد: انتظار مي‌رود حجم جابه‌جايي بار و مسافر از طريق اين دو شق حمل‌ونقل ميان ايران و آذربايجان افزايش يابد. البته ظرفيت‌هاي بالايي براي همکاري‌هاي دريايي ميان دو کشور نيز وجود دارد.

رامين قلي زاده وزير حمل‌ونقل، ارتباطات و فناوري‌هاي پيشرفته جمهوري آذربايجان نيز در اين نشست روابط حمل‌ونقلي في مابين دو کشور را بسيار پويا عنوان کرد و گفت: اين روابط سال‌ها به صورت برادرانه بين دو کشور وجود داشته است و در تلاش هستيم تا سطح روابط تجاري و اقتصادي ميان دو کشور افزايش يابد.

تعداد بازديد:132 آخرين تغييرات:98/04/27
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر