دوشنبه 27 آبان 1398 - 20 ربيع الاول 1441 - 18 نوامبر 2019
صفحه اصلي/قرآن

تمام برنامه های معاونت قرآن و عترت با فضای مجازی گره خورده است

مشاور فضاي مجازي معاونت قرآن و عترت در گفتگو با مهر:

تمام برنامه هاي معاونت قرآن و عترت با فضاي مجازي گره خورده است

سيد حميد حسيني، مشاور فضاي مجازي معاونت قرآن و عترت وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت:تمام برنامه هاي معاونت قرآن و عترت با فضاي مجازي گره خورده است.

سيد حميد حسيني، مشاور فضاي مجازي معاون قرآن و عترت در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص فعاليت‌هاي قرآني در فضاي مجازي گفت: جشنواره چلچراغ اولين تجربه در حد يک رويداد بزرگ فرهنگي براي تشويق فعالان ملي و هنرمندان در زمينه توليد محتواي قرآني در فضاي مجازي بود.

وي گفت: فضاي مجازي فرصت و امکانات بسيار خوبي براي تأثير گذاري فرهنگي دارد و مشکل اصلي در اين زمينه خلأ محتواست و تا ما به عنوان نهاد و دستگاه‌ها محتواي جذاب و فاخر نداشته باشيم نمي‌توانيم در اين زمينه حرفي براي گفتن داشته باشيم.

حسيني ادامه داد: هدف معاونت قرآن و عترت وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامي اين بود که فضايي را به وجود آورد تا توجهات و خلاقيت‌هاي قرآني را جلب کند. جشنواره چلچراغ آسماني در سطح تخصصي و در رشته‌هاي تخصصي برگزار شد و در سطح عموم اين فرصت را به خانواده‌ها داده شد تا کودکانشان را با زمزمه قرآن و فعاليت قرآني در فضاي مجازي حاضر کنند.

حسيني با تأکيد براينکه اين جشنواره نتيجه مطلوبي را در اختيار گذاشته است، افزود: سعي داريم تا به عنوان تجربه اول زمينه‌اي را فراهم کنيم تا اصلاح اشتباهات و تقويت نقاط قوت انجام شود همچنن در دوره‌هاي بعدي نيز آثار بيشتر در پوشش مخاطبان گسترده‌تري در فضاي مجازي داشته باشيم.

مشاور فضاي مجازي با اشاره به اينکه استقبال به صورت نسبي از اولين جشنواره مبتني بر فضاي مجازي خوب بوده است، اظهار داشت: در بعضي رشته‌ها که تخصصي بود استقبال گسترده‌اي را در آن رشته‌ها شاهد نبوديم، اما رشته‌اي که به صورت عمومي با عنوان غنچه‌هاي آسماني که در واقع خانواده‌ها و کودکان را درگير مي‌کرد استقبال خوبي را در آن شاهد بوديم.

وي در سوال اينکه استراتژي معاونت قرآن و عترت براي حضور در فضاي مجازي چطور ارزيابي مي‌شود ادامه داد: اهميت اين موضوع براي مسئولين معاونت روشن است. بناي آنها نيز اين است که به صورت جدي وارد شوند اما شرايط و دشواري‌ها و محدوديت‌هايي که در سالهاي اخير به وجود آمده کار را سخت کرده است.

حسيني تصريح کرد: با توجه به آنکه کارهاي فاخر و جذاب هزينه‌هاي خودش را مي‌طلبد، اميدواريم معاونت قرآن و عترت بتواند بيش از پيش در اين زمينه فعاليت کند. برنامه‌اي طراحي شده است تا همه فعاليت‌هاي معاونت در عرصه‌هاي هنري، نمايشگاهي، آموزشي پژوهشي حتماً گره خورده و با فضاي مجازي ارتباط داشته باشد. حتي جشنواره‌هايي که به صورت سنتي مثل جشنواره‌هاي آيات، هفته‌هاي قرآن و عترت، نمايشگاه قرآن حتماً سهمي را در فضاي مجازي به ان اختصاص دهد.معاونت قرآن در نمايشگاه قرآن باشگاه همراهان فضاي مجازي ايجاد شدو تلاش اين است که تمام فعاليت‌ها بخشي در فضاي مجازي در آنها داشت.

وي در خصوص خروجي آثار و نمايش فعاليت‌ها اظهار داشت: مهمترين رکن براي نمايش خروجي و نتايج آنها سامانه جامع قرآن است که با حضور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با محوريت و مرکزيت اقدامات افتتاح شد. زير مجموعه آن سامانه فعاليت‌هاي مرتبط با نمايشگاه قرآن، سامانه خادمان قرآن، سامانه مؤسسات قرآن و عترت کشور و همين جشنواره چلچراغ هستند که با پيوند خوردن و برند شدن اين سامانه کم کم مرجعيتي براي فعاليت‌هاي قرآني در فضاي مجازي ايجاد خواهد شد.

مشاور فضاي مجازي افزود: اين سامانه براي مراجعه و آگاهي علاقه مندان به فعاليت در فضاي قرآني اعمم از دوره‌ها و آموزش و آثار قرآني خواهد بود و مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

تعداد بازديد:143 آخرين تغييرات:98/04/27
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر