چهارشنبه 29 آبان 1398 - 22 ربيع الاول 1441 - 20 نوامبر 2019
صفحه اصلي/خانواده

راه اندازی پویش ازدواج آسان در منطقه ۵ پایتخت

راه اندازي پويش ازدواج آسان در منطقه ۵ پايتخت

خطبه عقد دومين زوج کمپين ازدواج آسان در شهرداري منطقه ۵ با حضور عضو شوراي اسلامي شهر تهران، خيرين و شهروندان جاري شد.

به گزارش خبرگزاري مهر، دومين مراسم ازدواج آسان در منطقه ۵ با حضور مجيد فراهاني عضو شوراي اسلامي شهر تهران، جمعي از مديران، خيرين و بيش از هزار نفر از شهروندان در محله شاهين شمالي در بوستان ميثم برگزار شد.  

فراهاني در اين مراسم درباره اجرا ازدواج آسان در تهران گفت: امروزه نيازمند اين هستيم تا به روش هاي مختلف فضاي شادي براي شهروندان فراهم کنيم. بايد ما شيعيان از سيره امامان درس گرفته و مهم ترين الگوبرداري اين است که به جاي تکيه مطلق به مسائل مادي، هم کفو بودن زوجين و انتخاب صحيح، مد نظر باشد تا ازدواج آسان ترويج شود.  

وي با اشاره به راه اندازي کمپين ازدواج آسان در منطقه افزود: اميدواريم مراسم ازدواج آسان منطقه ۵، الگويي براي شهر تهران شده تا در تمام مناطق، فرهنگ ازدواج آسان تسهيل شود.  

 عضو شوراي اسلامي شهر تهران گفت: مسئولين و شهروندان به سهم خود بايد دوري از تجمل گرايي را رواج داده و به معيارهاي درست ازدواج توجه داشته باشند تا در جامعه با ازدواج بيشتري روبرو شويم. شوراي اسلامي شهر تهران در اين زمينه حامي جوانان است تا با تصويب قوانين و نظارت، کمک هاي لازم براي ازدواج آسان را انجام دهد.  

در حاشيه اين مراسم، امام جماعت شهرداري منطقه ۵ از خيرين خواست تا به کمپين ازدواج آسان منطقه ۵ کمک کنند و اصول زندگي مشترک را در قالب خدامحوري، عبادت خانوادگي، ساده زيستي، ايثار و انفاق، عفت ورزي، دور نگه داشتن خانواده از گناه، اصل تقسيم کار در خانواده و برقراري ارتباط بيشتر با مساجد مد نظر قرار دهند.

اولين مراسم ازدواج آسان در منطقه ۵ با تاکيد شهردار تهران مبني بر راه اندازي اين پويش، پنجم تيرماه ۹۸ در جوار مقبره شهداي بوستان کوهسار برگزار شد.

تعداد بازديد:102 آخرين تغييرات:98/05/13
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر