چهارشنبه 29 آبان 1398 - 22 ربيع الاول 1441 - 20 نوامبر 2019
صفحه اصلي/قرآن


 
 


 


 


 
خروجي RSS

آغاز مرحله مقدماتی کشوری مسابقات سراسری قرآن از فردا

مقني در گفتگو با مهر عنوان کرد:

آغاز مرحله مقدماتي کشوري مسابقات سراسري قرآن از فردا

حجت الاسلام علي مقني دبير بنياد مسابقات قرآن گفت: مرحله مقدماتي کشوري مسابقات سراسري قرآن از فردا دهم مرداد ماه آغاز مي شود.

حجت الاسلام علي مقني دبير بنياد مسابقات در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص مسابقات سراسري قرآن گفت:مرحله استاني چهل و دومين مسابقات سراسري قرآن در مرحله استاني از هفته اول تير ماه آغاز شد و تا پايان تيرماه ادامه داشت.

وي ادامه داد: نتايج و افراد برگزيده جمع بندي شد و افراد به  مرحله مقدماتي کشوري که از فردا دهم مرداد ماه در شهر مقدس قم  آغاز مي شود، دعوت شده اند.

مقني با اشاره به اينکه مرحله کشوري مانند سال گذشته در دو مرحله انجام مي شود، افزود: مرحله مقدماتي در سطح کشوري دهم مرداد ماه شروع ميشود و تا پايان  مرداد ماه ادامه خواهد داشت و افراد شرکت کننده در شهر مقدس قم به رقابت مي پردازند و اين رقابت ها نيز از شبکه قرآن و معارف سيما پخش خواهد شد.

وي با اشاره به اينکه دهم الي ۳۱ مرداد ماه مرحله مقدماتي کشوري برگزار خواهد شد، تصريح کرد: نفرات برتر مرحله کشوري که از دهم مرداد الي پايان مرداد ماه در قم برگزار مي شود معرفي شده و فينال مسابقات برادران در همه رشته ها از ششم الي يازدهم مهر ماه در اصفهان آغاز خواهد شد.

دبير بنياد مسابقات افزود: امسال تفاوتي در نحوه برگزاري نداشتيم سال گذشته شيوه برگزاري تغيير کرده است و امسال نوع برگزاري مثل سال گذشته خواهد بود. در بخش خواهران مسابقات تواشيح  و مديحه سرايي و هم خواني و دعاخواني در شهريور ماه در شهر مقدس قم برگزار مي شود در شهر اصفهان از ۱۱ مهر ماه تا ۱۷ مهر ماه در رشته هاي حفظ قرائت ترتيل خواهران مرحله مقدماتي و فينال با هم خواهد بود.

مقني با اشاره به مسابقات معارفي ادامه داد: مسابقات معارفي در هر دو مرحله مقدماتي و نيمه نهايي در قم برگزار خواهد شد و به صورت برنامه تدوين شده از شبکه قرآن و معارف سيما پخش خواهد شد.امسال سعي کرديم  از داوران جديد که در مرحله کشوري صلاحيت داوري داشته و تاکنون نيز داوري نکرده اند استفاده کنيم همچنين داورهاي جوانتررا  وارد عرصه مسابقات کنيم.

وي در خصوص بررسي نقاط ضعف و مثبت  مسابقات و آسيب شناسي آنها گفت: در کميته فني ستاد عالي مسابقات نکات مثبت و منفي اي که از سال گذشته بود بررسي شد و امسال نقاط ضعف  آن برطرف خواهد شد امسال نقاط ضعف در کميته مسابقات در ستاد بررسي خواهد شد و اميدواريم امسال مسابقاتي با نقص کمتري برگزار شود و مسابقات باشکوه و جذابي داشته باشيم.

مقني در خصوص حمايت بنياد از برگزيدگان اظهار داشت:اولين کارکرد بنياد برگزاري مسابقات است اما در اهداف تشکيل ماموريتش حمايت از برگزيدگان و نخبگان نيز آمده است. در واقع برنامه جامع مسابقات امتيازدهي شده  و کارکرد برنامه هاي شرکت کننده ها را در دست کار دارد.

وي ادامه داد: بنياد مسابقات تازه شکل گرفته است و فاز اول آن بحث اجراي مسابقات است تا از حالت سازماني و اداري خارج شود و به مجموعه هاي تخصصي سپرده شود و کار به نحوي انجام شود که خارج از فضاي اداري انجام گيرد. انتظاري که از بنياد مسابقات ميرود بسيار وسيع تر و گسترده تر از اجراي مسابقات  ولي ما بايد از آنچه که هست بهره برداري کرده و اميدواريم تسهيلاتي ايجاد شود تا نخبگان و برگزيدگان به آن چيزي که بايد برسند دست يابند.

تعداد بازديد:108 آخرين تغييرات:98/05/13
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر