پنج شنبه 26 تير 1399 - 24 ذي القعده 1441 - 16 ژولاي 2020
صفحه اصلي/قرآن

روند نظارتی باید بدست یک هیات تخصصی قرآنی سپرده شود

مدير عامل اتحاديه مدغم در گفتگو با مهر:

روند نظارتي بايد بدست يک هيات تخصصي قرآني سپرده شود

رحيم قرباني مديرعامل اتحاديه موسسات و تشکل هاي قرآن وعترت کشور با اشاره به بيانيه شوراي عالي انقلاب فرهنگي گفت:هياتي که دربيانيه به آن اشاره شده، فرهنگي هنري است و تخصصي در امور قرآني ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، رحيم قرباني مديرعامل اتحاديه موسسات و تشکل هاي قرآن و عترت کشور در خصوص بيانيه شوراي عالي انقلاب فرهنگي در خصوص ادغام دو اتحاديه گفت: ما به نمايندگي از ۴ هزارموسسه نامه اي را به جهت تقديرازحجت الاسلام سعيدرضا عاملي به جهت تعيين تکليف نهايي ادغام دو اتحاديه منتشر کرديم.

وي ادامه داد: ما کليت اين بيانيه را قبول داريم ولي مشکلي در هيات مذکور وجود دارد.در واقع آن هياتي که در بيانيه به آن اشاره شده، فرهنگي هنري است و تخصصي در امور قرآني ندارد و قاعدتا يک هيات تخصصي قرآني بايد ايجاد شود مثل هيات رسيدگي که در گذشته وجود داشت ولي همين که بالاخره تعيين و تکليف شد بسيار مغتنم و قابل توجه است.

مدير عامل اتحاديه موسسات و تشکل هاي قرآن وعترت کشور اظهار داشت: بحث ما در اين زمينه اين  است که هيات بايد تخصص قرآني داشته باشد که ما در زمان و موقع خودش نيز پيشنهادات و پيگيري هاي مخصوص را انجام خواهيم داد تا در مسير درست کار انجام شود.

قرباني افزود:بحث تخصص وعدم تخصص دراين مقوله بايد تامل شود تا ما به يک هيات تخصصي کار را بسپريم که در زمان خودش پيگيري خواهيم کرد.

وي با تاکيد بر اينکه اين بيانيه براي همه مسئولين قرآني لازم الاجراست تصريح کرد:اين بيانيه لازم الاجرا است و تمامي نهادها موظف به عمل آن هستند. ما حمايتمان را اعلام کرديم و انتظار داريم افرادي که در جلسات شوراي توسعه بودند و خودشان را به عنوان نيروهاي قرآني ميدانند اينجا تمام و کمال خود را به شکل همگام و پيرو نشان دهند . نه جايي که قانون به نفعشان باشند آن را لازم بدانند و جايي که به  ضررشان باشد امتناع کنند.

قرباني ادامه داد: در حال حاضر فرصتي ايجاد شده است که بايد همدلي و اتحاد باعث به سرانجام رسيدن هرچه سريعتر آن شود که به نفع چهار هزار موسسه کشور است که از وضعيت بلاتکليفي خارج شوند.  

وي با اشاره به موضوع انتخابات مطرح شده در بيانيه شوراي توسعه فرهنگ قرآني افزود: بر اساس اساسنامه اتحاديه هاي استاني زمان انتخاباتشان فرا رسيده است و مشکلي از اين جهت نداريم و بر اساس همين روندي که انجام مي شود انتخابات انجام خواهد شد.در حال حاضر اتحاديه مدغم کشوري فعاليت خودش را انجام خواهد داد اما وقتي اتحاديه هاي استاني انتخابات دوباره انجام دادند، اتحاديه کشوري انتخاباتش دوباره انجام خواهد شد و ما باز هم مشکلي نداريم و اگر همه چيز بر اساس روند قانوني خودش پيش برود خودمان را موظف عمل به قانون ميدانيم.

تعداد بازديد:344 آخرين تغييرات:98/05/13
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر