دوشنبه 27 آبان 1398 - 20 ربيع الاول 1441 - 18 نوامبر 2019
صفحه اصلي/اخبار فناوري


 
 


 


 


 
خروجي RSS

دستورالعمل راه‌اندازی واحدهای فناور و کارآفرین ابلاغ شد

از سوي رئيس دانشگاه آزاد؛

دستورالعمل راه‌اندازي واحدهاي فناور و کارآفرين ابلاغ شد

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي، بخشنامه دستورالعمل راه‌اندازي و اداره مراکز رشد واحدهاي فناور و کارآفرين (دانش محور) دانشگاه را ابلاغ کرد.

به گزارش خبرگزاري مهر، محمدمهدي طهرانچي بخشنامه دستورالعمل راه‌اندازي و اداره مراکز رشد واحدهاي فناور و کارآفرين (دانش محور) دانشگاه آزاد اسلامي را به معاونان، رؤساي مراکز، مديران کل سازمان مرکزي، رؤساي استان‌ها، واحدها و مراکز آموزشي دانشگاه ابلاغ کرد.

طهرانچي در اين بخشنامه تأکيد کرده است: مراکز رشد واحدهاي فناور و کارآفرين بستري به منظور توسعه فضاي کسب و کار در سطح دانشگاه بوده و زيرساخت‌هاي فيزيکي و نرم‌افزاري را به منظور توانمندسازي هسته‌ها و واحدهاي فناور و کارآفرين مهيا مي کند. به منظور حمايت از ايجاد و توسعه کسب و کارهاي نوين و فناور و همچنين شرکت‌هاي دانش بنيان و با توجه به اسناد بالادستي حوزه فناوري و نوآوري جمهوري اسلامي ايران، دستورالعمل راه‌اندازي و اداره مراکز رشد واحدهاي فناور و کارآفرين (دانش محور) دانشگاه آزاد اسلامي به منظور يکسان‌سازي فعاليت‌ها تدوين و ابلاغ مي شود.

در اين دستورالعمل به مواردي ازجمله اهداف مراکز رشد، ترکيب شوراي سياست‌گذاري و راهبري، ارکان مرکز رشد، وظايف و اختيارات واحد مؤسس، شوراي مرکز رشد واحد مؤسس، کميته جذب و پذيرش مرکز رشد، وظايف و اختيارات مدير مرکز رشد، خدمات مرکز رشد، مقررات مالي، نظارت و ارزيابي و... اشاره شده است که جزئيات کامل آن در اختيار معاونان، رؤساي مراکز، مديران کل سازمان مرکزي، رؤساي استان‌ها، واحدها و مراکز آموزشي دانشگاه قرار گرفته است.

براساس اين دستورالعمل؛ اهداف مرکز شامل مواردي از جمله ايجاد فضاي لازم براي رشد و گسترش واحدهاي فناور و کارآفرين و کمک به اين واحدها به منظور توليد و توسعه محصولات و خدمات، ايجاد زمينه کارآفريني و حمايت از نوآوري و خلاقيت کارآفرينان، دانش‌آموختگان دانشگاهي و فناوران، ايجاد زمينه هاي لازم براي تجاري سازي دستاوردهاي تحقيقاتي و سرمايه‌گذاري در اقتصاد خلاق، کمک به رونق اقتصاد محلي مبتني بر فناوري و کارآفريني، توسعه شبکه همکاري بين بخش هاي تحقيقاتي و محيط کسب و کار و توسعه فضاي صادرات و همکاري‌هاي بين‌المللي است.

گفتني است مراکز رشد در راستاي رشد واحدهاي فناور و کارآفرين، خدماتي نظير پشتيباني از قبيل تأمين فضاي کار و تجهيزات اداري، خدمات آزمايشگاهي، کارگاهي و اطلاع‌رساني، خدمات مديريتي، حقوقي، مالي، سرمايه‌گذاري، مربيگري و تجاري‌سازي، آموزش هاي تخصصي و مشاوره‌اي، خدمات شتابدهي، برگزاري رويدادهاي مرتبط با فناوري و کارآفريني و ساير خدمات مرتبط با توسعه، رشد و ارتقاي واحدهاي فناور و کارآفرين را در اختيار آنها قرار مي‌دهند.

همچنين شبکه ارزيابان مراکز رشد در ذيل اداره کل سراهاي نوآوري براساس دستورالعمل ارزيابي مراکز رشد به بررسي و ارزيابي هر يک از مراکز در دوره هاي زماني مشخص خواهند پرداخت و نتايج ارزيابي را به اداره کل سراها ارسال مي‌کنند.

تعداد بازديد:102 آخرين تغييرات:98/05/13
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر