دوشنبه 27 آبان 1398 - 20 ربيع الاول 1441 - 18 نوامبر 2019
صفحه اصلي/پزشكي

چه کسانی در معرض خطر سکته قلبی قرار دارند

عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشکي ايران مطرح کرد؛

چه کساني در معرض خطر سکته قلبي قرار دارند

عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشکي ايران با اشاره به اينکه درد قفسه سينه از فک تحتاني تا ناف مي‌تواند علامت سکته حاد قلبي باشد، افراد در معرض خطر سکته را معرفي کرد.

به گزارش خبرگزاري مهر، رامين اسکندري، در آستانه برگزاري بيست و يکمين کنگره بين المللي تازه هاي قلب و عروق، گفت: يکي از مهم ترين علل مرگ و مير در ايران سکته هاي قلبي است که بالاترين آمار فوتي ها بعد از حوادث را به خود اختصاص مي دهد.

وي با اشاره به اينکه افزايش آگاهي مردم جهت پيشگيري و درمان به موقع و سکته‌هاي قلبي بسيار حائز اهميت است گفت هر چه اقدامات لازم براي بيمار دچار حمله قلبي سريع‌تر صورت گيرد شانس حيات آن نيز بيشتر خواهد شد و هرچه ديرتر به پزشک ارجاع داده شود و اقدامات درماني صورت گيرد آسيب به قلب بيشتر شده و شانس زنده ماندن بيمار نيز کاهش مي‌يابد.

فلوشيپ فوق تخصصي اينترونشنال کارديولوژي، ادامه داد: امروزه روش استفاده از استنت براي باز کردن رگ قلب يا به اصطلاح همان فنرزني در کمک به بيمار بسيار مهم است و در کنگره بين المللي تازه هاي قلب و عروق تلاش شده که جديدترين دستاوردهاي علمي و مشکلات و راه‌هاي مواجهه با آن را به افرادي که با اين حوزه در ارتباط هستند ارائه دهيم.

اسکندري گفت: استفاده از بالن براي بيماران دچار حمله حاد قلبي در بخش آنژيوگرافي جزو روش‌هاي موفق نسبت به روش‌هاي دارويي تنها است و شانس زنده ماندن بيمار را به ميزان بسيار زيادي افزايش مي دهد.

عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشکي ايران، خاطرنشان کرد: بيماران مبتلا به ديابت، فشار خون و چربي بالا و افرادي که سابقه فاميلي سکته قلبي دارند همچنين افراد سيگاري بيشتر در معرض ابتلا به سکته هاي قلبي هستند.

اين متخصص قلب و عروق در مورد علائم هشداري سکته‌هاي قلبي، گفت: درد قفسه سينه از فک تحتاني تا ناف بايد جدي گرفته شود چرا که مي‌تواند اين مشکل نشان دهنده سکته قلبي باشد همچنين درد در قفسه سينه ممکن است همراه با نفس تنگي و تپش قلب، تهوع و تعريق باشد ولي علامت اصلي درد پشت جناق قفسه سينه است که با افزايش فعاليت بدني شدت مي‌يابد.

وي افزود: در بيست و يکمين کنگره تازه هاي قلب و عروق در زمينه پيشرفت در درمان دارويي نارسايي قلبي، پيشرفت در درمان هاي دارويي آريتمي قلبي و درمان هاي نوين دارويي ايسکمي قلب، جديدترين دستاوردها ارائه و اساتيد و صاحبنظران برجسته نظرات خود را مطرح مي‌کنند.

بيست و يکمين کنگره تازه هاي قلب و عروق ۲۹ مرداد تا يکم شهريور ۹۸ در سالن همايش هاي بين المللي برج ميلاد برگزار مي شود.

تعداد بازديد:92 آخرين تغييرات:98/05/13
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر