چهارشنبه 29 آبان 1398 - 22 ربيع الاول 1441 - 20 نوامبر 2019
صفحه اصلي/خانواده

برگزاری جشن های گلریزان برای کمک هزینه ازدواج در هفته جاری

در گفتگو با مهر تشريح شد

برگزاري جشن هاي گلريزان براي کمک هزينه ازدواج در هفته جاري

مديرکل برنامه ريزي و توسعه اجتماعي جوانان جزئيات برنامه هاي هفته ازدواج در سطح کشور را تشريح کرد.

اعظم کريمي مديرکل برنامه ريزي و توسعه اجتماعي جوانان وزارت ورزش در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره برنامه هاي هفته ازدواج در سراسر کشور توضيح داد: به مناسبت هفته ازدواج و به همت ستاد ملي ازدواج، برنامه هاي مختلفي در طول اين هفته در سراسر کشور برگزار مي شود که محوريت تمامي آن ها بازدهي و فاصله گرفتن از نمادي بودن است.

وي در اين باره گفت: به مناسبت به اين هفته، کارگاه هاي آموزشي، خدمات مشاوره رايگان و آموزش هاي پيش از ازدواج به صورت سيار و ثابت برگزار مي شود. اين برنامه ۳۱ استان کشور،  مراکز استان ها و شهرستان هاي تابعه اجرا خواهد شد.  

کريمي با اشاره بر راه اندازي کمپين هاي حمايتي و تبليغاتي حمايت از ازدواج جوانان در ۳۱ استان کشور عنوان کرد: مبنا اين کمپين ها توليد و توزيع محصولات فرهنگي، تبليغاتي ازجمله کتاب،  مجله،  بروشور، نشريه،  فيلم، موشن گرافي، انيميشن و اپليکيشن است.

مدير کل توسعه اجتماعي جوانان از برپايي جشنواره فيلم و عکس در ۳۱ استان خبر داد و بيان کرد: نمايشگاه‌هاي ملزومات، خدمات و تجهيزات مورد نياز براي ازدواج در تمام استان هاي کشور برپا مي شود تا جوانان قادر به تهيه لوازم زندگي با قيمتي پايين تر باشند.  

وي با بيان اينکه برخي برنامه ها با رويکرد فرهنگي و هنري است، تصريح کرد: کرسي هاي آزاد انديشي با موضوع ازدواج در ۱۴ استان و برگزاري تئاتر خياباني با موضوع ازدواج در ۶ استان ازجمله برنامه هايي است که با اين رويکرد برگزار مي شود.

کريمي درباره ديگر رويدادهاي اين هفته توضيح داد: در اين هفته از خيرين، سمن ها و فعالين حوزه ازدواج در تمامي استان ها تجليل خواهد شد. به علاوه از مراکز تخصصي مشاوره و تحکيم خانواده ۱۹ استان کشور، مراکز استان ها و شهرستان اي تابعه بازديد خواهد شد.

اسد تجليل از زوج کارآفرين در ۹ استان وي از اختصاص خطبه هاي نماز جمعه سراسر کشور در اين هفته به موضوع ازدواج سخن گفت و عنوان کرد: به علاوه و به مناسبت اين هفته،  با خانواده هاي شهدا، جانبازان و مدافعان حرم در تمامي استان هاي کشور ديدار خواهيم کرد.  

وي با اشاره بر برپايي برنامه هايي با هدف کمک مالي به زوج هاي جوان ابراز داشت: به منظور کمک به برخي زوج هاي کشور در هفته ازدواج، در ۸ استان کشور جشن گلريزان جهت تامين کمک هزينه جهيزيه جوانان براي خانواده هاي نيازمند برگزار مي شود. به علاوه در اين هفته کمک هزينه ازدواج ۱۴ زوج لرستاني از شهرستان‌هاي پلدختر، معمولان و چگيني تامين خواهد شد.

کريمي در پايان عنوان کرد: در طول اين هفته برنامه هايي ديگري ازجمله، تجليل از زوج هاي کار آفرين ۹ استان، رونمايي از ۱۰ مورد فيلم هاي کوتاه با موضوع ازدواج و برپايي نمايش عروسي سنتي در استان هاي سيل زده ازجمله مازندران، مرکزي، ايلام، گلستان، گيلان و لرستان به همت ستاد ملي هفته ازدواج انجام مي شود. اميدواريم برگزاري اي رويدادها بتواند تاثيرات اجتماعي و فرهنگي مطلوبي بر روي افزايش تمايل و توانايي جوانان براي ازدواج داشته باشد.  

تعداد بازديد:99 آخرين تغييرات:98/05/17
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر