دوشنبه 27 آبان 1398 - 20 ربيع الاول 1441 - 18 نوامبر 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

طوفان شن دید افقی در زهک را به ۷۰۰ متر کاهش داد

مديرکل هواشناسي سيستان و بلوچستان:

طوفان شن ديد افقي در زهک را به ۷۰۰ متر کاهش داد

زاهدان - مديرکل هواشناسي سيستان و بلوچستان گفت: ظهر امروز وزش باد همراه با گرد و خاک در زهک شدت گرفت و تبديل به طوفان گردوخاک شد.

محسن حيدري در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: بيشينه سرعت اين طوفان تا ظهر امروز در زهک به ۷۹ کيلومتر بر ساعت رسيد و سبب کاهش شديد کيفيت هوا و اختلال در تردد هاي جاده اي اين منطقه شد.

وي ادامه داد: طوفان گرد و خاک از پديده هاي مخرب جوي است و زماني گزارش مي شود که به صورت همزمان سرعت وزش باد به ۵۴ کيلومتر بر ساعت و بيشتر از آن برسد و در عين حال ديد افقي کمتر از يک هزار متر باشد.

 مديرکل هواشناسي سيستان و بلوچستان افزود: وزش طوفان امروز علاوه بر کاهش کيفيت هوا، سبب کاهش دماي هوا نيز شد به طوري که در برخي ساعات دماي اين شهر نسبت به روز گذشته 5 درجه خنک تر شده است.

حيدري در بخش ديگري به شرايط جوي زابل اشاره کرد و گفت: برخلاف زهک، شرايط طوفان در زابل تکرار نشد اما سرعت وزش باد به بيش از ۱۰۰ کيلومتر بر ساعت رسيد.

وي اضافه کرد: وزش اين باد شعاع ديد افقي در محدوده فرودگاه زابل را به ۲۰۰۰ متر کاهش داد و سبب شد تا غلظت ذرات معلق در هواي اين شهر به ۱۷۵۲ ميکروگرم بر مترمکعب معادل ۱۲ برابر حد مجاز برسد.

مديرکل هواشناسي سيستان و بلوچستان در ادامه به نفوذ گردوغبار ناشي از طوفان شمال به نوار شرق و مرکز استان اشاره کرد و افزود: تا اين لحظه به سبب گردوغبار گسترده ميزان ديد افقي در شهرهاي زاهدان، ميرجاوه، خاش و سراوان به شدت کاهش يافته است.

تعداد بازديد:91 آخرين تغييرات:98/05/17
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر