دوشنبه 27 آبان 1398 - 20 ربيع الاول 1441 - 18 نوامبر 2019
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

جواز صعود به المپیک در سرزمین تزارها/کدام تیم مسافر توکیو می‌شود؟

واليبال انتخابي المپيک - روسيه

جواز صعود به المپيک در سرزمين تزارها/کدام تيم مسافر توکيو مي‌شود؟

شاگردان ايگور کولاکوويچ براي صعود به المپيک ۲۰۲۰ کار سختي در مرحله نخست مسابقات انتخابي دارند و بايد جواز حضور در توکيو را از چنگال تزارها در بياورند.

به گزارش خبرنگار مهر، تيم ملي واليبال ايران براي رسيدن به المپيک ۲۰۲۰ دو مسير در پيش دارد. نخست حضور در مرحله اول رقابت‌هاي انتخابي است که تيم‌ها در شش گروه چهار تيمي با يکديگر رقابت خواهند کرد و در نهايت تيم‌هاي برتر هر گروه مستقيم جواز حضور در المپيک را به دست مي‌آورند. در مرحله دوم نيز ساير تيم‌ها در مسابقات قاره‌اي جواز حضور در توکيو را خواهند گرفت تا ۱۲ تيم حضر در المپيک توکيو مشخص شود.

ملي پوشان واليباال ايران در مرحله نخست مسابقات با تيم‌هاي کوبا، مکزيک و روسيه رقابت خواهند کرد. با توجه به حضور تيم روسيه و ميزباني اين تيم شاگردان ايگور کولاکوويچ کار سختي در پيش دارند و بايد از سد قهرمان ليگ ملت‌ها عبور کنند. هر سه بازي ايران در اين مرحله حساسيت خود را دارد و بازيکنان نبايد هيچ حريفي را دست کم بگيرند.

گام نخست؛ کوبا بدون ستاره‌هايش
ياران ايگور کولاکوويچ در بازي نخست خود مقابل تيم کوبا صف آرايي خواهند کرد. کوبايي که ابتدا فدراسيون واليبال اين کشور اعلام کرده بود سيمون، سانچس و هيرسوئلو سه ستاره خود را براي مسابقات انتخابي به همراه خواهد داشت اما حال خبر رسيده که کوبا بدون اين بازيکنان در برابر ايران حاضر خواهد شد. کوبايي‌ها که مدال برنز المپيک را در کارنامه دارند روزگاري در واليبال خوش درخشيدند اما حال روند رو به افول را در پيش  گرفته‌اند و نمي توان اين تيم را حريف جدي براي ايران دانست. البته اين دليلي نيز نمي شود تا ملي پوشان اين تيم را دست کم بگيرند.

گام دوم؛ مکزيک ناشناخته
مکزيکي‌ها موفقيت زيادي در واليبال ندارند و وجهه اشتراک آنها با واليبال ايران تنها حضور در المپيک ۲۰۱۶ بود. بازي دوم تيم ملي مقابل مکزيک شايد راحت ترين بازي ملي پوشان در اين تورنمنت به حساب آيد.

گام سوم؛ مجوز صعود در سرزمين تزارها
ملي پوشان در آخرين بازي اين مرحله مقابل روس‌ها در خانه صف آرايي خواهند کرد. تيمي که در ليگ ملت‌ها با اتکا و اعتماد به جوانانش جام قهرماني را بالاي سر برد و حال با تزريق ستاره‌هايي مانند موزرسکي و ميخائيلوف با تمام قدرت و توان در مرحله نخست انتخابي المپيک حاضر خواهد شد. بدون شک شاگردان ايگور کار سختي برابر اين تيم دارند و در صورت پيروزي تيم‌هاي کوبا و مکزيک، براي صعود به المپيک بايد تزارها را در سرزمين خود شکست داده و راهي المپيک شوند.

در صورت ناکامي تيم ملي در مرحله نخست رقابت‌هاي انتخابي المپيک، ملي پوشان بايد شانس خود را در مسابقاات قاره‌اي امتحان کنند.

برنامه کامل ديدارهاي ايران در مرحله نخست رقابت‌هاي انتخابي المپيک ۲۰۲۰:

رديفتيم‌هاتيم‌هاتاريخ برگزاريساعت برگزاري
۱ايرانکوباجمعه ۱۸  مرداد ماه۱۷:۳۰
۲ايرانمکزيکشنبه ۱۹ مرداد ماه۱۷:۳۰
۳ايرانروسيهيکشنبه ۲۰ مرداد ماه۲۰:۳۰

تعداد بازديد:92 آخرين تغييرات:98/05/17
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر