دوشنبه 27 آبان 1398 - 20 ربيع الاول 1441 - 18 نوامبر 2019
صفحه اصلي/خانواده

اجرای طرح مهارت‌های گفت‌وگو در آموزش و پرورش

معاون امور زنان مطرح کرد

اجراي طرح مهارت‌هاي گفت‌وگو در آموزش و پرورش

معاون امور زنان و خانواده گفت: موضوع مهارت‌هاي گفت‌وگو را در آموزش و پرورش شروع کرديم و اين آمادگي را داريم تا بر روي مهارت‌هاي ارتباطي و بين نسلي نيز کار کنيم.

به گزارش خبرگزاري مهر،  معصومه ابتکار معاون رئيس جمهور در امور زنان و خانواده در اختتاميه نهمين دوره اردوي دانش‌ آموزي دختران پيشتاز از سراسر کشور که در محل اردوگاه شهيد باهنر تهران برگزار شد با اشاره به اينکه همه در سفر زندگي هستيم و خيلي فرق نمي‌کند که مدير، معاون يا دانش‌آموز باشيم، گفت: مهارت‌هايي که با آن آشنا شده‌ايد در نظام آموزش و پرورش ما بيش از گذشته مورد توجه قرار گرفته و مورد تأکيد رئيس جمهور است که اعلام کردند اگر اهميت مهارت‌هاي اجتماعي و زندگي از دروس ارائه شده بيشتر نباشد کمتر نيست.

معاون رئيس جمهور در امور زنان و خانواده اظهار داشت: به طور کلي برنامه‌ مهارت‌هاي زندگي در آموزش و پرورش با همت مديران و مربيان بايد بيش از پيش مورد توجه قرار گيرد و مهارت کار جمعي آموزش داده شود زيرا با هم به ثمر رساندن موضوعي توسط کار گروهي ميسر مي‌شود و اين موضوعي مهم است.

ابتکار گفت:‌ اين سفر که قرار است به سمت تعالي برسد به مهارت‌هاي ارتباطي نياز دارد به طوري که دانش‌آموز بايد بداند که بايد اول با خودم آشتي باشم و قدر خودم را بدانم بعد با خداي خود و خالقم با همه عظمت و زيبايي‌هايش آشتي کنم.

وي ادامه داد: محور دوستي با طبيعت هميشه مورد تأکيد بنده بوده است که اين دوستي هزار شگفتي دارد و راه‌هاي ارتباطات خوب را فراهم مي‌کند. چون اگر با طبيعت دوست باشيم نشان مي‌دهد با خود دوست هستيم.

معاون رئيس جمهور در امور زنان و خانواده اضافه کرد: مهارت‌هاي ارتباطي به اينکه چگونه ارتباط خوب برقرار کنيم، چگونه حرف بزنيم، چگونه گوش دهيم، چگونه نقد کنيم و تفکر نقادانه داشته باشيم ارتباط مي‌يابد و جزو مهارت‌هاي ارتباطي است.

ابتکار گفت: بنده با همکاري خانم مينايي‌ پور موضوع مهارت‌هاي گفت‌وگو را در آموزش و پرورش شروع کرديم و اين آمادگي را داريم تا بر موضوع مهارت‌هاي ارتباطي و بين نسلي کار کنيم و با کمک مربيان خوب و همياري و همدلي شما دانش‌آموزان موضوع مهارت‌ها و ارتباطات زندگي بايد مورد توجه قرار گيرد.

وي اظهار داشت: حضور بنده در اين مکان اعلام آمادگي معاونت امور زنان و خانواده رياست جمهوري براي همکاري با سازمان دانش‌آموزي و وزارت آموزش و پرورش است و اميدوارم سفر زندگي شما به سفر قهرماني‌تان تبديل شود.

تعداد بازديد:68 آخرين تغييرات:98/05/22
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر