دوشنبه 27 آبان 1398 - 20 ربيع الاول 1441 - 18 نوامبر 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

عید قربان روز به نمایش گذاشته شدن اتحاد و اقتدار مسلمانان است

امام جمعه زاهدان:

عيد قربان روز به نمايش گذاشته شدن اتحاد و اقتدار مسلمانان است

زاهدان - امام جمعه زاهدان با اشاره به اينکه اعمال حج بدون برائت از مشرکان مفهومي ندارد، گفت: عيد قربان روز به نمايش گذاشته شدن اتحاد و اقتدار مسلمانان است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مصطفي محامي صبح دوشنبه در خطبه هاي نماز عيد سعيد قربان که در مصلي المهدي(عج) زاهدان برگزار شد ضمن تبريک عيد سعيد قربان اظهار داشت: عيد قربان روز دل بريدن از غير خدا، گذشتن از دنيا، ماديات و فدا کردن هر چيز عزيزي در راه خداست.

وي با اشاره به اينکه ذبح قرباني به خودي خود انسان را به خدا نزديک نمي کند بلکه يک نماد است، افزود: انسان به واسطه ياد کردن اعيادي همچون عيد سعيد قربان بيش از پيش به ياد بندگي خداوند خواهد افتاد و انشاالله که خداوند متعال عيدي ما را در اين روز عزيز تعجيل در ظهور آقا امام زمان(عج) قرار بدهد.

امام جمعه زاهدان گفت: قرباني کردن يعني ذبح هر موضوع و مسئله اي که مانع رسيدن و نزديکي انسان به خداوند مي شود و همچون ابراهيم و اسماعيل به سوي خداوند گام برداشتن و تسليم اراده خداوند بودن است.

وي با اشاره به اينکه در روز عيد قربان بزرگترين عبادت در اسلام يعني انجام مناسک حج انجام مي شود، ادامه داد: عيد قربان روز تمرين تقوا براي يکسال زندگي کردن است، عيد قربان عيد حج است که نشانه هاي خدا و مناسک خداوند را کسي بتواند انجام دهد.

نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان بيان کرد: مناسک حج داراي ابعاد گوناگوني است از جمله بعد معنوي، اخلاقي و تربيتي اما حج علاوه بر اينکه براي افزايش معنويت است در ابعاد سياسي هم براي مسلمانان بسيار مهم است.

وي افزود: حجاج در ايام حج با هزينه هاي فراوان از کشور هاي مختلف اسلامي گرد هم مي‌آيند اما متاسفانه نمي توانند با هم انديشي و اتحاد براي آزاد سازي فلسطين و ديگر مشکلات جهان اسلام فکري کنند.

حجت الاسلام محامي تصريح کرد: بدون ترديد امروز برائت از آمريکا و رژيم صهيونيستي جلوه غيرت ديني است و هر کس غيرت ديني داشته باشد باشکوه مرگ بر آمريکا و مرگ بر اسرائيل مي‌گويد.

وي با اشاره به اينکه کساني امروز در سرزمين حجاز حکمراني مي کنند نمي‌گذارند مسلمانان همفکري لازم در خصوص مسائل جهان اسلام را داشته باشند، بيان داشت: اميدواريم با توفيقات الهي رزمندگان اسلام به زودي شاهد حج کامل و آزادي فلسطين باشيم.

تعداد بازديد:70 آخرين تغييرات:98/05/22
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر