سه شنبه 12 فروردين 1399 - 6 شعبان 1441 - 31 مارس 2020
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

تاج فشار آورد تا ساکت بیاید/ چطور وقت می‌کند به این همه کار برسد؟

انصاريفرد عنوان کرد:

تاج فشار آورد تا ساکت بيايد/ چطور وقت مي‌کند به اين همه کار برسد؟

رئيس مستعفي سازمان ليگ فوتسال با بيان اينکه از سوي محمدرضا ساکت تحت فشار قرار گرفته بود، گفت: ۱۵ تيرماه به آقاي تاج گفته بودم نيازي به حضور ساکت در کميته فني نيست.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسن انصاريفرد درباره استعفايش از رياست سازمان ليگ فوتسال و رياست کميته فني فوتسال گفت: روز اولي که براي رياست کميته فني و توسعه فوتسال دعوت شدم، ۲۲ دي ماه سال گذشته بود. خيلي ها گفتند اين پست ويژه اي نيست ولي گفتم که دوست دارم در اين رشته کار کنم چون در فوتسال تخصص دارم. صحبت هاي خيلي خوبي با آقاي تاج داشتيم. هفت نفر از بهترين متخصصان اين رشته را به تاج معرفي کردم تا آنها را به کميته فني بياورد.

رئيس مستعفي کميته فني و سازمان ليگ فوتسال ادامه داد: يک گروه متخصص را معرفي کرديم و بلافاصله احکامشان زده شد و کارمان را شروع کرديم. حدود ۹ جلسه خوب با چالش هاي فني زيادي داشتيم. آقاي شکوري دبير کل فدراسيون مي گفت اين کميته فني چقدر پويا است.

انصاريفرد درباره دلايل استعفايش تاکيد کرد: آقاي کفاشيان که بازنشسته شد، رياست سازمان ليگ فوتسال به بنده پيشنهاد شد. آقاي تاج از همان موقع اصرار داشت کل فوتسال يک سازمان شود؛ يعني کميته فني، کميته فوتسال و سازمان ليگ «يک کاسه» شود و بنده رئيس سازمان فوتسال شوم. سه جلسه برگزار شد و بي نتيجه ماند؛ البته من هم اصراري نداشتم. خوشبختانه ليگ فوتسال به خوبي برگزار مي شود. شايد سال هاي گذشته جنجال هاي زيادي بود ولي مديران باشگاه ها و بازيکنان نهايت همکاري را با ما داشتند.

وي يادآور شد: در جلساتي که با آقاي تاج داشتم، گفتند آقاي ساکت را به کميته فني بياوريد. بنده گفتم کميته فني ما از افراد متخصص برخوردار است و برايم حاشيه مي شود و به صلاح نيست. فرداي آن روز به آقاي تاج پيام دادم که چون کميته فني ما کارآمد است و بنده تجربه زيادي در فوتسال دارم، به صلاح مجموعه فوتسال و بنده نمي دانم به کميته فني بيايد.

انصاريفرد که در برنامه «سلام صبح بخير» حاضر شده بود، ادامه داد: خود افراد کميته فني هم مي گفتند تا ما هستيم ضرورتي به حضور ساکت نيست و اگر وي بيايد قطع همکاري مي کنم. اين پيام را ۱۵ تير براي آقاي تاج فرستادم. تاج پيام را خواند ولي جواب نداد. اخيرا شنيدم آقاي تاج اين طرح را به هيات رئيسه برده است. روال قانوني کميته ها اينطور است که اگر کسي بخواهد به کميته ها اضافه شود، رئيس آن کميته پيشنهاد مي دهد. اينکه طرح را به هيات رئيسه ببرند درست نيست و من هم آنرا قبول نکردم.

رئيس مستعفي کميته فني و سازمان ليگ فوتسال در خصوص دليل اصرار تاج براي حضور ساکت در کميته فني، گفت: دلايل خاصي دارد که نمي خواهم آن را بشکافم. دوست داشتم کارم را ادامه بدهم. مجموعه يکدلي داشتيم.

انصاريفرد در پاسخ به اين سئوال که آيا ممکن است مهدي تاج به خاطر عدم اعتماد به شما تصميم به حضور ساکت کرده است؟ تاکيد کرد: فکر نمي کنم اينطور باشد. روز اول اين صحبت ها نبود. ديشب هم مهدي تاج تماس گرفت و گفت چرا اين کار را کرديد. آقاي تاج گفت ساکت در سازمان تيم هاي ملي هم حضور دارد و هدفمان اين است که بتوانيم اردوهاي تيم ملي را به خوبي برگزار کنيم و هماهنگي باشد در حالي که به نظرم اين را مي شد در فضاهاي ديگري کار کرد.

وي درباره اينکه قرار بود ساکت در کميته فني زيرمجموعه اش باشد، يادآور شد: بحث اين است که بدون اينکه با من صحبت شود، آقاي ساکت به کميته فني بيايد. من مقابل اجبار ايستادگي کردم و اين را به صلاح فوتسال نمي دانستم. تصميم من تصميم درستي بود و انعکاسش در جامعه مشخص است.

رئيس مستعفي کميته فني فوتسال در خصوص اينکه در بيانيه اش اعلام کرده بود حضور ساکت باعث تضعيف فدراسيون فوتبال مي شود، اظهار کرد: اعتقاد دارم وقتي يک مجموعه در فدراسيون فوتبال سالم و بي حاشيه کار مي کند، بايد مديريتش تقويت شود.

انصاريفرد در پاسخ به اين سئوال که چه کساني عليه شما کارشکني مي کردند؟ گفت: نمي خواهم اسم ببرم. بعد از پيامي که به تاج دادم، فشارها روي من بيشتر شد. بخصوص کارهايي که از دبير کل ارجاع مي شد. افرادي که خط مي دادند تا عرصه را تنگ کنند.

وي در ادامه بدون نام بردن از ساکت از مسئوليت هاي زياد او انتقاد کرد و يادآور شد: جبهه اي در فدراسيون عليه من و فوتسال بود. فوتسال جايي بود که داشت مستقل کار مي کرد و از زير سلطه يکسري افراد که ماموريت هاي زيادي در فوتبال دارند، خارج بود. تاج چه فکري مي کند که اين همه کار را بر دوش يک نفر مي گذارد که مي شود با سند ثابت کرد در تمام تيم هايي که بوده، ناموفق بوده است. اصراري که ايشان بايد باشد، برايم نامشخص است ولي زير بارش نرفتم.

رئيس مستعفي کميته فني فوتسال گفت: کسي که سرپرست تيم بزرگسالان و رئيس سازمان تيم هاي ملي است و مسئوليت هاي زيادي دارد، چطور وقت مي کند به کارهايش برسد. آن وقت مي خواهند در فوتسال هم دخالت کنند. اين برايم قابل قبول نيست.

انصاريفرد در پايان گفت: از تمام اهالي فوتسال حلاليت مي طلبم. من براي دفاع از خودم و فوتسال اين کار را کردم. فوتسال نبايد دست غير فوتسالي ها باشد.

تعداد بازديد:260 آخرين تغييرات:98/05/23
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر