سه شنبه 19 آذر 1398 - 13 ربيع الثاني 1441 - 10 دسامبر 2019
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

ائتلاف‌سازی در منطقه راه به جایی نمی‌برد

رضايي در گفتگو با مهر:

ائتلاف‌سازي در منطقه راه به جايي نمي‌برد

رئيس کميته هسته‌اي مجلس گفت: ائتلاف‌سازي دشمنان در منطقه بيشتر جنبه رواني و تبليغاتي دارد اما تجربه نشان داده است که اقدامات آن‌ها راه به جايي نمي‌برد.

محمدابراهيم رضايي در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره تلاش آمريکا و رژيم صهيونيستي براي ايجاد ائتلاف در خليج فارس،گفت: اين ائتلاف بيشتر جنبه رواني و تبليغاتي دارد اما تجربه نشان داده است که اقدامات آن‌ها راه به جايي نمي‌برد.

وي افزود: پس از سقوط پهپاد فوق پيشرفته آمريکا و توقيف نفتکش انگليسي‌ها، آنان به حالت استيصال افتادند و به تصور خودشان با اين ائتلاف مي‌خواهند پاسخ تذکرات قاطع نيروهاي دفاعي کشورمان را دهند اما ايران تحت هيچ شرايطي در مقابل آنان از خود نرمشي نشان نخواهد داد.

رئيس کميته هسته‌اي کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با تاکيد بر اينکه براي ايران فرق نمي‌کند که چه کشورهايي عليه ايران با هم ائتلاف کنند،  تصريح کرد: اين ائتلاف آمريکا مانند ساير ائتلاف‌هايش به شکست مي‌انجامد.

رضايي با بيان اينکه هيچ کشوري جرات تجاوز به خاک کشورمان را ندارد، گفت: بر اين اساس براي جمهوري اسلامي هيچ اهميتي ندارد که کشورهايي چون آمريکا و رژيم صهيونيستي چه سروصدايي در منطقه يا ساير نقاط جهان مي‌کنند.

وي با اشاره به اينکه رژيم صهيونيستي از منظر جمهوري اسلامي ايران حتي ارزش ديدن هم ندارد و موجوديتي ندارد که بخواهيم به ائتلاف‌ها و اقدامات آنان توجهي داشته باشيم، اظهار داشت: از آنجايي که امروز آمريکا طبل توخالي است و قابل اعتماد نيست،  اين ائتلاف‌ها هم توخالي تر از گذشته است و نتيجه‌اي نخواهد داشت.

رئيس کميته هسته‌اي کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با تاکيد بر اينکه امنيت منطقه بايد توسط کشورهاي منطقه تامين شود، خاطرنشان کرد: کشورهاي منطقه بايد بدانند که آمريکا به دنبال منافع خودش در منطقه است و نمي‌تواند امنيت منطقه را ايجاد کند و امنيت منطقه صرفا توسط کشورهاي منطقه تامين مي‌شود.

تعداد بازديد:153 آخرين تغييرات:98/05/23
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر