دوشنبه 29 دي 1399 - 4 جمادي الثاني 1442 - 18 ژانويه 2021
صفحه اصلي/كودك و نوجوان

سنجش بینایی کودکان را جدی بگیرید

رئيس انجمن علمي اپتومتري ايران؛

سنجش بينايي کودکان را جدي بگيريد

بيست و دومين کنگره سراسري اپتومتري ايران از صبح چهارشنبه ۲۳ مرداد ۹۸ به مدت سه روز در مرکز همايش هاي رازي تهران برگزار مي شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علي ميرزاجاني رئيس انجمن علمي اپتومتري ايران، با اشاره به برگزاري بيست و دومين کنگره سراسري اپتومتري ايران، گفت: هدف از برگزاري اين کنگره، به روز رساني معلومات و تبادل تجربيات همکاران اپتومتريست سراسر کشور است.

وي با اشاره به نقش اپتومتريست ها در مراقبت از سلامت بينايي افراد جامعه، افزود: سنجش بينايي کودکان، يکي از نکات حائز اهميت است که والدين مي بايست به آن توجه داشته باشند و سلامت چشم هاي فرزند خود را قبل از ورود به مدرسه، مورد سنجش قرار دهند.

ميرزاجاني با عنوان اين مطلب که کودکان تا سه سالگي و بعد از سه سالگي تا ۶ سالگي، مي بايست مورد سنجش بينايي قرار بگيرند، ادامه داد: سنجش بينايي در سن کودکي بسيار حائز اهميت است و مي بايست توسط اپتومتريست يا چشم پزشک مورد معاينه قرار بگيرد.

در همين حال، عباس عظيمي رئيس بيست و دومين کنگره انجمن علمي اپتومتري ايران، با عنوان اين مطلب که ۴۷ درصد موارد نابينايي ناشي از آب مرواريد است، گفت: ۱۳ درصد موارد بروز نابينايي ناشي از مسائل ژنتيکي و ازدواج هاي فاميلي است.

وي با اعلام اينکه ۸۰ درصد اختلالات منجر به نابينايي و کم بينايي قابل پيشگيري است، افزود: بررسي ها نشان داده است که نابينايي و کم بينايي پيامدهاي اقتصادي، اجتماعي و انساني عميقي دارد. 

استاد اپتومتري دانشگاه علوم پزشکي مشهد، با عنوان اين مطلب که در دنيا هر يک دقيقه يک کودک نابينا مي شود، به وظايف اپتومتريست ها و چشم پزشکان اشاره کرد و افزود: در مورد مسائل چشم و بينايي هم چشم پزشکان و هم اپتومتريست ها که کار مراقبت هاي چشمي را انجام مي دهند مي توانند به وزارت بهداشت کمک کنند.

بيست و دومين کنگره انجمن علمي اپتومتري ايران از ۲۳ تا ۲۵ مرداد ۹۸ در مرکز همايش هاي رازي تهران برگزار مي شود.

تعداد بازديد:787 آخرين تغييرات:98/05/23
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر