جمعه 16 خرداد 1399 - 13 شوال 1441 - 5 ژوئن 2020
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

تفکر بسیجی و روحیه انقلابی رمز پیشرفت کشور است

امام جمعه زاهدان:

تفکر بسيجي و روحيه انقلابي رمز پيشرفت کشور است

زاهدان - امام جمعه زاهدان گفت: براي پيشبرد اهداف نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران بايد روحيه انقلابي و تفکر بسيجي را در خود تقويت کنيم.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مصطفي محامي در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته زاهدان ضمن دعوت نمازگزاران به رعايت تقواي الهي اظهار داشت: تقوا موضوع بسيار مهمي است که بايد هميشه خودمان و ديگران را به اين امر مهم سفارش کنيم.

وي با اشاره به اينکه در هفته پيش رو اعياد مبارکي در پيش داريم، افزود: عيد غدير يکي از مهمترين اعياد ماست که به عيد ولايت معروف است، که اين روز بزرگ را به تمام مسلمانان تبريک و تهنيت عرض مي کنيم.

امام جمعه زاهدان ضمن تبريک ولادت امام هادي (ع) و امام کاظم (ع) افزود: سرنوشت نبوت در روز غدير مشخص شد زيرا خداوند در آيات مرتبط با غدير خطاب به رسول اکرم (ص) اشاره دارد که اگر اين موضوع را ابلاغ نکني گويي رسالت خود را انجام نداده اي.

وي ادامه داد: در موضوع حج به زکات، تقوا و جهاد اشاره شده است اما پيامبر گرامي اسلام در روز عيد غدير بحث ولايت را هم براي اداره جامعه اسلامي مطرح کردند، چرا که قصد داشتند جامعه اسلامي حتي بعد از رحلت ايشان به خوبي مديريت شود.

نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان تصريح کرد: نتيجه اين ولايت در جامعه اسلامي اين بود که امروز کشور جمهوري اسلامي ايران راه غدير و ولايت را به خوبي درک کرده و در سايه اين ولايت به کشوري مقتدر در جهان اسلام و دنيا تبديل شده است.

وي در بخش ديگري از خطبه ها با اشاره به اينکه سي ام مرداد ماه سالروز آتش سوزي مسجد الاقصي است که روز مسجد نامگذاري شده است، بيان داشت: مساجد از صدر اسلام تاکنون همواره مرکز ثقل تحولات فکري، سياسي، اجتماعي، علمي و فرهنگي جامعه اسلامي بوده اند.

حجت الاسلام محامي با اشاره به اينکه ۲۶ مرداد ماه نيز سالروز ورود آزادگان به ميهن اسلامي است، افزود: در شأن،  مقام و عظمت آزادگان همين بس که امام راحل (ره) در وصيت‌نامه سياسي و الهي خود به اين عزيزان سلام رسانده است.

وي ادامه داد: آزادگان با مجاهدت و ايثاري که در ۸ سال دفاع مقدس از خود نشان دادند باعث افتخار اين کشور شدند و امروز وظيفه همه ما است که راه اين عزيزان را ادامه بدهيم و دست بوس آن ها باشيم.

امام جمعه زاهدان در بخش ديگري از خطبه هاي امروز با اشاره به پيشرفت هاي چشمگير کشور در صنايع دفاعي تصريح کرد: اين پيشرفت ها حاصل روحيه بسيجي و انقلابي جوانان، رزمندگان و آزادگان اين کشور است.

وي با اشاره به اينکه اين پيشرفت ها به پشتوانه ولايت و رهبري هوشمندانه رهبر معظم انقلاب محقق شده است، اظهار داشت: کشور ما امروز در زمينه ساخت پهبادهاي بسيار پيشرفته و همچنين زير دريايي‌هاي فوق پيشرفته يکي از کشورهاي پيشرو در جهان است.

نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان تصريح کرد: اين موضوع نشان دهنده اين است که زماني که روحيه جهادي و خدمت رساني به مردم اولويت اول باشد و همه براي پيشرفت جامعه تلاش کنند حتما پيشرفت هم خواهيم کرد.

تعداد بازديد:243 آخرين تغييرات:98/05/26
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر