سه شنبه 29 بهمن 1398 - 24 جمادي الثاني 1441 - 18 فوريه 2020
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

هوشمندسازی مدارس سیستان و بلوچستانی که مشکل آنتن دهی تلفن دارد

واکنشي به خبر وزير جوان دولت؛

هوشمندسازي مدارس سيستان و بلوچستاني که مشکل آنتن دهي تلفن دارد

مهرستان - وزير جوان دولت تدبير و اميد در حالي خبر از هوشمندسازي مدارس سيستان و بلوچستان مي دهد که در بسياري از نقاط استان مشکل در زيرساخت‌هاي مخابراتي و ارتباطي وجود دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، توسعه زيرساخت‌هاي مخابراتي و ارتباطي به‌عنوان يکي از ضروري ترين نيازهاي هر جامعه و منطقه به شمار مي رود و در سال‌هاي اخير با توجه به استفاده بيشتر از فناوري هاي نوين گام‌هاي مهمي در راستاي توسعه زيرساخت‌هاي مخابراتي در اکثر نقاط کشور برداشته شده است.

شهرستان مهرستان يکي از شهرستان‌هاي استان سيستان و بلوچستان در جنوب شرق ايران است و بر طبق سرشماري عمومي نفوس و مسکن در سال ۹۵ جمعيت اين شهرستان بيش از ۷۰ هزار نفر است.

يکي از شهروندان مهرستاني در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: در اکثر روستاهاي شهرستان مهرستان در حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات به شدت مشکل وجود دارد و اين روستاها اينترنت ندارند.

مهرستان مخابرات ندارد

احمد اربابي بيان داشت : شهرستان مهرستان پائين‌ترين شاخص هاي مخابراتي و اينترنتي را در استان سيستان و بلوچستان دارد و هميشه مردم روستاهاي اين منطقه نسبت به وضعيت بد آنتن دهي تلفن و اينترنت اعتراض دارند.

وي بيان کرد: استقرار تجهيزات مخابراتي همراه با نيروي انساني متخصص  در شهرستان مهرستان امري ضروري است که مسئولان ذيربط در اين زمينه بايد اقدام کنند تا شايد با کاهش قطعي هاي پي در پي مواجه باشيم.

مسلم شيخ زاده عضو شوراي شهر آشار هم به خبرنگار مهر گفت: اختلال و قطعي تلفن هاي همراه در شهر آشار هم وجود دارد و علي رغم پيگيري هاي مردم از طريق متوليان همچنان اين مشکل پا برجاست.

وي بيان کرد : قطعي هاي مکرر تلفن و اينترنت در بخش مرزي آشار و دهستان ايرفشان به شدت مردم اين منطقه  را کلافه کرده است که اميدواريم در اين زمينه اقدامي جدي انجام شود.

وي تصريح کرد: البته اين مشکل فقط مختص شهر آشار نيست بلکه بسياري از روستاهاي شهرستان مهرستان با مشکل اينترنت و آنتن دهي مواجه هستند.

اما اين روزها سريال تکراري قطعي تلفن هاي اورژانس ۱۱۵ شهرستان مهرستان هم روندي صعودي به خود گرفته است.

در همين راستا سرپرست اورژانس ۱۱۵ مهرستان  در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: در صورت بروز هرگونه حادثه و تاخير در رسيدن عوامل اورژانس به دليل دير مطلع شدن چه کسي بايد پاسخگو باشد.

حميداله سپاهي افزود: انتظار مي‌رود مسئولان و متوليان امر در اين زمينه چاره انديشي کنند.

وي عنوان کرد: ايجاد زيرساخت هاي مناسب و زميني کردن فيبرهاي نوري  باعث کاهش سرقت کابل ها مخابراتي مي شود.

محمد جواد آذري جهرمي در صفحه اينستاگرام خود خبر از هوشمندسازي مدارس کپري در سيستان و بلوچستان داده بود در حالي که در بسياري از نقاط روستايي اين استان آنتن دهي خطوط تلفن همراه با مشکل مواجه است.

همه اين مشکلات در حالي است که چند روز قبل محمد جواد آذري جهرمي، وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در صفحه اينستاگرام خود خبر از هوشمندسازي مدارس کپري در سيستان و بلوچستان داده بود در حالي که در بسياري از نقاط روستايي سيستان و بلوچستان از جمله شهرستان مهرستان آنتن دهي خطوط تلفن همراه با مشکل مواجه است.

همچنين طي سفر محمد جواد آذري جهرمي در آبان ۱۳۹۷ به استان سيستان و بلوچستان خبرگزاري مهر، گزارشي مبني بر اينکه «سفر وزير تاثيري بر قطعي هاي مکرر تلفن در سيستان و بلوچستان نداشت» منتشر کرد، اما همچنان اين مشکل در حوزه بخش مرزي آشار و  شهرستان مهرستان ادامه دارد.

البته  مهرستان همچون برخي ديگر از شهرستان هاي سيستان و بلوچستان با مشکلات ديگري از جمله عدم وجود بيمارستان در آن هم دست و پنجه نرم مي کند که خبرگزاري مهر پيش از اين نيز در گزارش هاي خود به آن پرداخته است. 

تعداد بازديد:197 آخرين تغييرات:98/05/27
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر