جمعه 16 خرداد 1399 - 13 شوال 1441 - 5 ژوئن 2020
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

غلظت ذرات معلق در هوای زابل ۱۵ برابر حد مجاز/طوفان ادامه دارد

در گفتگو با مهر عنوان شد:

غلظت ذرات معلق در هواي زابل ۱۵ برابر حد مجاز/طوفان ادامه دارد

زاهدان- مدير کل هواشناسي سيستان و بلوچستان گفت: وزش باد با سرعت ۱۰۸ کيلومتر بر ساعت ميزان غلظت ذرات معلق در شهر زابل را به ۱۵ برابر حد مجاز رساند.

محسن حيدري در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: امروز حداکثر سرعت لحظه اي وزش باد همراه با گرد و خاک در زابل به ۱۰۸ کيلومتر بر ساعت رسيد که موجب شد غلظت ذرات معلق در هواي شهر زابل به ۲۳۳۲ ميکروگرم بر متر مکعب برسد.

وي افزود: با توجه به اينکه حد مجاز ذرات معلق در هوا ۱۵۰ ميکروگرم بر متر مکعب است اين ميزان از ذرات معلق در هوا نشان دهنده اين است که طي اين مدت ميزان غلظت ذرات معلق در هواي شهر زابل به بيش از ۱۵ برابر حد مجاز رسيده است.

مديرکل هواشناسي سيستان و بلوچستان با اشاره به اينکه اين شرايط موجب کاهش کيفيت هوا و کاهش ديد تا ۳ هزار متر در اين شهر شد، ادامه داد: اين شرايط علاوه بر کاهش ديد افقي موجب کاهش کيفيت هوا و اختلال تردد در مسيرهاي مواصلاتي شمال استان شد.

وي گفت: همچنين براساس بررسي آخرين نقشه‌هاي پيش يابي و مدل‌هاي جوي وزش باد نسبتاً شديد همراه با گرد و خاک در شمال استان سيستان و بلوچستان تا پايان هفته آينده ادامه دارد.

حيدري تصريح کرد: وزش اين بادها سبب خيزش گردوخاک، کاهش ديد افقي و کاهش کيفيت هوا در ۵ شهرستان شمالي سيستان و بلوچستان و با شدت کمتر در نوار شرقي و مرز غربي استان مي شود.

تعداد بازديد:246 آخرين تغييرات:98/05/27
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر