سه شنبه 19 آذر 1398 - 13 ربيع الثاني 1441 - 10 دسامبر 2019
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

درخواست‌های ورشکستگی شرکت‌های انرژی آمریکایی سرعت گرفت

تحليل‌هاي يک شرکت حقوقي نشان مي‌دهد؛

درخواست‌هاي ورشکستگي شرکت‌هاي انرژي آمريکايي سرعت گرفت

شرکت حقوقي هاينس اند بون گزارش داد که تعداد درخواست‌هاي ورشکستگي شرکت‌هاي توليد انرژي آمريکا در سال جاري، به تعداد آنها در کل سال ۲۰۱۸ ميلادي نزديک شده است.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رويترز،  شرکت حقوقي هاينس اند بون گزارش داد که تعداد درخواست‌هاي ورشکستگي شرکت‌هاي توليد انرژي آمريکا در سال جاري، به تعداد آنها در کل سال ۲۰۱۸ ميلادي نزديک شده است.

اين در حالي اتفاق مي‌افتد که به دليل نوسانات شديد قيمت‌هاي نفت و گاز، شرکت‌ها به دنبال به دست آوردن حمايت قانوني در برابر مطالبات سرمايه‌گذاران خود هستند. 

طبق گزارش اين شرکت حقوقي، تا اواسط آگوست ۲۶ شرکت با بدهي کل۱۰.۹۶ ميليارد دلار، درخواست حمايت از ورشکستگي و تعويق در بازپرداخت بدهي خود را به دادگاه تسليم کرده‌اند.

اين در حالي است که در کل سال گذشته ۲۸ شرکت با بدهي ۱۳.۲ ميليارد دلار، تقاضاي حمايت از ورشکستگي ثبت کرده بودند. در سال ۲۰۱۷ ميلادي هم ۲۴ شرکت با ۸.۵ ميليارد دلار بدهي براي اين حمايت درخواست داده بودند.

شرکت هاينس اند بون اعلام کرد که تا به اينجاي امسال، شاهد افزايش تعداد اين درخواست‌ها بوده‌ و بايد اشاره کنيم که ۲۰ مورد از اين درخواست‌ها از ماه مي به بعد ثبت شده‌اند

بيشتر سال ۲۰۱۹ ميلادي، قيمت نفت شيرين و سبک آمريکا در بورس انرژي نيويورک در محدوده ۵۰ دلار باقي مانده بود، در حالي که سال گذشته، ميانگين قيمت نفت تگزاس غرب آمريکا ۶۵.۰.۶ دلار  بود.

قيمت گاز طبيعي هم به قدري پايين آمد که برخي توليدکنندگان آمريکايي تصميم گرفتند در چاه‌هاي گاز خود را ببندند.

البته بادي کلارک، يکي از شرکاي هاينس اند بون، مي‌گويد: اين تعداد ورشکستگي هنوز به رکورد ورشکستگي‌هاي شرکت‌هاي انرژي آمريکا در سال ۲۰۱۵ ميلادي که قيمت‌هاي نفت سقوط کرده بود، نزديک نشده است.

در آن سال ۴۴ شرکت با بدهي ۱۷.۴ ميليارد دلار اعلام ورشکستگي کردند.

تعداد بازديد:207 آخرين تغييرات:98/05/27
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر