دوشنبه 11 فروردين 1399 - 5 شعبان 1441 - 30 مارس 2020
صفحه اصلي/پزشكي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

مزایای دندانپزشکی دیجیتال/درمان یک روزه ایمپلنت

يک جراح لثه عنوان کرد؛

مزاياي دندانپزشکي ديجيتال/درمان يک روزه ايمپلنت

دبير علمي دومين کنگره دندانپزشکي نقش جهان، به مزاياي دندانپزشکي ديجيتال اشاره کرد و گفت: با اين روش، درمان ايمپلنت در يک روز امکان پذير مي شود.

به گزارش خبرگزاري مهر، جابر يقيني، در دومين کنگره دندانپزشکي نقش جهان اظهار داشت: يکي از  محورهايي که در اين کنگره مورد بحث و گفتگو قرار مي‌گيرد موضوع دندانپزشکي ديجيتال خواهد بود.

عضو هيئت علمي دانشکده دندانپزشکي دانشگاه علوم پزشکي اصفهان، افزود: دندانپزشکي ديجيتال يکي از علوم نوين به شمار مي رود که طي سال هاي اخير به صورت جدي به آن توجه شد.در کشور ما نيز اين تکنولوژي فرايندي نوپا به شمار مي‌رود البته تلاش کرده‌ايم در ايران گام به گام با کشورهاي پيشرفته به جلو رويم و خوشبختانه در اين زمينه عقب نيستيم.

وي ادامه داد: با استفاده از دندانپزشکي ديجيتال مي توان روند درمان را براي بيمار و دندانپزشک تسهيل کرد و نتيجه درمان نيز به صورت نسبي قابل پيش بيني خواهد بود.

يقيني بيان داشت: به طور مثال در زمينه ايمپلنت مي توان با استفاده از دندانپزشکي ديجيتال، بدون دستکاري زياد لثه و استخوان و کنار زدن لثه برآورد دقيقي از بافت نرم لثه و استخوان داشت و با اسکن بسيار دقيق حداقل ناراحتي و درد و جراحي را براي بيمار ايجاد نمود. به طور کلي با استفاده از دندانپزشکي ديجيتال، درد، تورم، ناراحتي و استرس ناشي از اقدامات دندانپزشکي در دهان بيمار به طور چشمگيري کاهش مي‌يابد.

وي خاطرنشان کرد: همچنين با استفاده از دندانپزشکي ديجيتال اين امکان وجود دارد که در برخي موارد زمان انجام ايمپلنت که به طور متوسط ۳ تا ۴ ماه طول ميکشد مي‌تواند تا رسيدن به نتيجه نهايي به يک روز کاهش يابد. البته اين امکان براي همه افراد مقدور نيست و به عوامل مختلفي همچون کيفيت استخوان بيمار نيز بستگي دارد.

تعداد بازديد:224 آخرين تغييرات:98/06/02
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر