سه شنبه 12 فروردين 1399 - 6 شعبان 1441 - 31 مارس 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري

ضریب نفوذ موبایل به ۱۱۳ درصد رسید/ شیب نزولی تلفن ثابت

ضريب نفوذ موبايل به ۱۱۳ درصد رسيد/ شيب نزولي تلفن ثابت

بر مبناي آخرين آمار رگولاتوري ۹۳ ميليون و ۳۶ هزار و ۵۸۴ سيم کارت در کشور فعال است و ضريب نفوذ موبايل ۱۱۳.۳۴ درصد برآورد مي‌شود.
سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي آخرين وضعيت نفوذ تلفن همراه در کشور را بر مبناي تعداد مشترکان، ضريب نفوذ به ازاي هر ۱۰۰ نفر و پوشش جاده‌هاي اصلي، فرعي و ريلي تا پايان خرداد ماه امسال منتشر کرد.

اين آمار نشان مي‌دهد که ۹۳ ميليون و ۳۶ هزار و ۵۸۴ سيم کارت در کشور فعال است و ضريب نفوذ موبايل ۱۱۳.۳۴ درصد برآورد مي‌شود. اين در حالي است که تا پايان سال ۹۶ اين آمار حاکي از وجود ۸۸ميليون سيم کارت فعال در کشور، بوده است.
بررسي‌ها نشان مي‌دهد که ۸۶.۶۵ درصد جاده‌هاي اصلي، فرعي و ريلي تحت پوشش موبايل هستند.
رشد صعودي افزايش موبايل طي ۵سال اخير در اين آمار قابل مشاهده است به نحوي که ضريب نفوذ موبايل در سال ۹۲ حدود ۸۲ درصد بوده و در سال ۹۵، حدود ۱۰۴ درصد و در سال ۹۶ حدود ۱۱۰ درصد اعلام شده است.
اين مسئله نشان مي‌دهد که تقاضاي موبايل در کشور اشباع نشده و همچنان با شيب مثبت در حرکت است.
اين در حالي است که آمارهاي رگولاتوري از شيب نزولي رشد تلفن ثابت در کشور حکايت دارد. به نحوي که ضريب نفوذ تلفن ثابت ۳۵.۹۷ درصد تا پايان خرداد ماه ۹۸ اعلام شده است. اما ضريب نفوذ تلفن ثابت در سال۹۶ حدود ۳۸.۷۲ درصد بوده است.
در همين حال در سال ۹۶ بيش از ۳۰ميليون و ۹۴۴ هزار خط تلفن ثابت در کشور داير بود که هم اکنون با کاهش تقاضاي استفاده از تلفن ثابت اين رقم به ۲۹ ميليون و ۵۲۲ هزار خط مشغول به کار رسيده است.
آمار رگولاتوري نشان مي ‌دهد که ۵۱ هزار و ۵۵۵ روستا در کشور داراي ارتباط هستند. به اين معني که ۸۳ درصد روستاهاي کشور تلفن دارند.
تلفن خانگي نيز در ۴۶ هزار و ۳۵ روستا داير شده است. 
تعداد بازديد:189 آخرين تغييرات:98/07/06
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر