سه شنبه 6 خرداد 1399 - 3 شوال 1441 - 26 مي 2020
صفحه اصلي/دين و انديشه


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

کار کردن برای هر نوع جناح سیاسی در مسجد خیانت است

کار کردن براي هر نوع جناح سياسي در مسجد خيانت است

رئيس ستاد کانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد کشور گفت: مسجد خانه خدا و متعلق به همگان است اما براي هر نوع جناح سياسي کارکردن در مسجد خيانت محسوب مي شود.
حجت‌الاسلام «حبيب‌رضا ارزاني» در اردوي آموزشي مديران نخبه و موثر کانون‌هاي مساجد خراسان رضوي ضمن گراميداشت ايام هفته دفاع مقدس با اشاره به اينکه بزرگترين کار را در کانون‌هاي مساجد، مديران و اعضاي کانون‌ها انجام مي دهند، گفت: گاهي فرد نخبه داريم اما موثر نيست ولي مديران کانون، نخبگاني موثر هستند و بهره‌وري بسيار بالايي دارند.

رئيس ستاد کانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد کشور با اشاره به اينکه برنامه‌هاي مديران کانون‌هاي مساجد خراسان رضوي دقيقا همسو با برنامه‌ريزي ستاد است، اظهارداشت: برنامه‌هاي خوبي از آغاز فعاليت کانون‌هاي مساجد تاکنون صورت گرفته است و در حال حاضر ۲۵ هزار و ۱۱۵ کانون در سطح مساجد کشور داريم و يک‌هزار کانون هم در نوبت ثبت هستند.
وي با بيان اينکه هر سازماني بعد از سال‌ها فعاليت نياز به بازنگري دارد، ادامه داد: نياز واقعي بود که کانون‌ها رسميت بيايند چرا که حساسيت‌هايي به وجود آمده بود که کانون‌ها چه مي‌کنند و چرا اساسنامه ندارند؟ لذا بعد از تلاش‌هاي فراوان از شوراي عالي انقلاب فرهنگي مجوز گرفتيم.
حجت‌الاسلام ارزاني تصريح کرد: بر اساس اساسنامه، شوراي هماهنگي کانون‌هاي مساجد متشکل از نماينده ولي فقيه استان، استاندار، مديرکل ارشاد و مدير ستاد کانون‌هاي مساجد استان است که بايد هر سه ماه يکبار تشکيل شود. بيش از ۱۳ هزار کانون در روستاهاي کشور وجود دارد که بايد برنامه‌هاي ويژه‌اي براي آنها تدوين شود.
رئيس ستاد کانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد کشور با تاکيد بر اينکه هرگاه بحث کانون‌ها مطرح مي شود خراسان رضوي جزء سه استان مطرح کشور است، گفت: سند تحول کانون‌هاي مساجد يک‌ماه قبل رونمايي شد و افق ما تا سال ۱۴۰۴ مشخص گرديد.
وي ادامه داد: رهبر معظم انقلاب فرمودند بعضي از کارها در برخي از روستاها و شهرهاي کشور صورت مي گيرد که مانند بردارهاي کوچک هستند که بايد به اينها توجه کنيم تا در عرصه‌هاي ويژه‌اي که کشور نياز دارد اين بردارها همگرا شوند.
حجت‌الاسلام‌ ارزاني با اشاره به اينکه کار براي کودک و نوجوان از اهميت بالايي برخوردار است،‌ اظهار داشت: فرماندهان بزرگ جنگ در مساجد تربيت شدند و با تقواي خود توانستند در مقابل دشمنان ايستادگي کنند لذا مديران و اعضاي کانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد هم در خط مقدم جبهه مقابله با تهاجم فرهنگي هستند.
رئيس ستاد کانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد کشور با تاکيد بر اينکه ما به دنبال تاثيرگذاري زود هنگام نيستيم چرا که براي کار فرهنگي بايد زمان صرف کرد، افزود: خراسان رضوي اين ظرفيت را دارد که اولين پايتخت فرهنگ و هنر مساجد کشور (فهما) شود.
وي با بيان اينکه اگر موج بي‌حجابي راه مي‌افتد يعني دشمن در خارج از مرزها در حال فعاليت عليه ما است، ادامه داد: کارهاي کيفي را به صورت کمي انجام دادن دشوار است و يکي از دغدغه‌هاي فعالان حوزه علوم انساني در دنيا همين موضوع است.
حجت‌الاسلام ارزاني با اشاره به اينکه مسجد خانه خدا و متعلق به همگان است اما براي هر نوع جناح سياسي کارکردن در مسجد خيانت محسوب مي شود، افزود: بايد تلاش‌کنيم بچه‌ها عضو کانون‌هاي مساجد شوند و در فضاي مجازي دوره‌هاي متنوع آموزشي را فرا بگيرند.
رئيس ستاد کانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد کشور گفت: درحال راه‌انداري مرکز تماسي هستيم که با تمام کانون‌هاي کشور ارتباط برقرار کنيم تا دغدغه هاي بچه هاي مسجد به مرکز منتقل شود. اگر تمسک به اهل بيت و قرآن باشد هميشه پيروز هستيم و مي‌توانيم در مقابل توطئه هاي دشمنان ايستادگي کنيم. 
تعداد بازديد:251 آخرين تغييرات:98/07/07
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر