سه شنبه 6 خرداد 1399 - 3 شوال 1441 - 26 مي 2020
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

طرح نظارت بر قیمت نان آغاز شد

طرح نظارت بر قيمت نان آغاز شد

سرپرست نظارت و بازرسي سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، به دنبال ابلاغ قيمت‌هاي جديد نان در شهر تهران، از طرح نظارتي ۱۵ روزه اين سازمان بر قيمت نان در اين استان خبر داد.
به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، عزيزاله افضلي، اظهار کرد: بر مبناي قيمت‌گذاري ستاد تنظيم بازار استان تهران که از طريق استانداري ابلاغ و از اول مهر ماه اجرايي شده، از امروز به مدت ۱۵ روز طرح نظارتي در حوزه معاونت نظارت و بازرسي سازمان صمت تهران تدوين شده و به صورت مشترک با تعزيرات حکومتي، بازرسي اصناف تهران، اتحاديه‌هاي صنفي و همکاران بازرسي سازمان صمت استان تهران از واحدهاي نانوايي مختلف در تهران بازرسي به عمل خواهد آمد.

به گفته وي، اين بازرسي در راستاي سنجش و ارزيابي وضعيت قيمتي عرضه نان است تا از رعايت شدن قيمت‌هاي جديد اطمينان حاصل شود.
سرپرست نظارت و بازرسي سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران ادامه داد: اگر واحدي تخلف کرده باشد، گزارش بازرسي براي آن‌ها تنظيم مي‌شود و شعبه سيار تعزيرات حکومتي که گشت را همراهي مي‌کند نيز براساس ميزان تخلف با آن‌ها برخورد مي‌کند.
وي با بيان اينکه قيمت نان حدود پنج سال بدون تغيير بود، ‌ تصريح کرد: طي اين پنج سال ناهماهنگي‌هايي براساس تغييرات هزينه‌هاي سربار واحدهاي توليدي نان همچون هزينه‌هاي کارگري ايجاد شد.
افضلي خاطرنشان کرد: براساس افزايش وزن چانه قيمت نان مقداري افزايش داشته، اما در اعلام نرخ‌هاي جديد بيشتر بحث ساماندهي و يکسان‌سازي قيمت در سطح شهر تهران مطرح بوده است.
انواع نان طبق مصوبه کارگروه تنظيم بازار استان تهران به شرح بربري با آرد ۸۳۰ توماني به قيمت ۱۰۰۰ تومان، سنگک با آرد ۸۱۵ توماني، به قيمت ۱۲۰۰ تومان، تافتون با آرد ۸۲۰ توماني، به قيمت ۵۵۰ تومان و لواش با آرد ۸۲۰ توماني به نرخ ۳۰۰ تومان عرضه مي‌شود. 
تعداد بازديد:228 آخرين تغييرات:98/07/07
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر