سه شنبه 6 خرداد 1399 - 3 شوال 1441 - 26 مي 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان

نباید اجازه داد حقایق دفاع مقدس کهنه، فراموش یا انکار شوند

نبايد اجازه داد حقايق دفاع مقدس کهنه، فراموش يا انکار شوند

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي فرمودند: نبايد اجازه داد حقايقِ برجسته دفاع مقدس، کهنه و فراموش شوند يا مجالي براي انکار آنها به‌وجود آيد.
به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار دست‌اندرکاران کنگره ۶۲۰۰ شهيد استان مرکزي که در تاريخ ۸ مهر ۹۸ برگزار شده بود، صبح امروز در محل اين همايش در اراک منتشر شد.

حضرت آيت الله خامنه‌اي در اين ديدار، با تأکيد بر لزوم جمع‌آوري خاطرات گرانبهاي پدران، مادران و همسران شهدا افزودند: شهادت، موهبت و امتيازي است که خداوند متعال نصيب اين برجستگان کرده است و شرح حال و زندگاني شهيدان، جانبازان و رزمندگاني که در اين مسير درخشان قرار دارند، سراسر درس، و نشان‌دهنده مراتب بالاي معنوي آنان است.
رهبر انقلاب اسلامي برجسته‌تر و درخشنده‌تر شدن ياد شهيدان را روحيه‌بخش، اميدبخش و جهت‌بخش خواندند و خاطرنشان کردند: از جمله مواردي که بايد در ثبت خاطرات خانواده‌هاي شهدا موضوع سؤال و بررسي قرار بگيرد، انگيزه‌هاي آنان از موافقت با حضور فرزندان و همسرانشان در ميدان جهاد در راه خدا است.
ايشان انگيزه شهيدان از جهاد را کسب رضاي الهي و ذکر و نام حضرت سيدالشهداء عليه‌السلام برشمردند و گفتند: نبايد اجازه داد اين حقايقِ برجسته، کهنه و فراموش شود، و يا مجالي براي انکار آنها به‌وجود آيد، همچنان‌که امروز برخي افراد، پاره‌اي از بيّنات انقلاب را صراحتاً انکار مي‌کنند.
حضرت آيت الله خامنه‌اي افزودند: برگزاري اينگونه اجتماعات و گردهمايي‌ها نبايد پايان کار تلقي شود، بلکه بايد به مثابه آغاز راه در آشنا کردن جوانان و نوجوانان با معارف انقلاب و دفاع مقدس باشد 
تعداد بازديد:177 آخرين تغييرات:98/07/11
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر