دوشنبه 29 مهر 1398 - 22 صفر 1441 - 21 اكتبر 2019
صفحه اصلي/پزشكي

گلایه از شایعه علت ابتلای برخی اهالی یک روستا به ایدز

گلايه از شايعه علت ابتلاي برخي اهالي يک روستا به ايدز

وزير بهداشت در نامه اي به وزير دادگستري، خواستار رسيدگي به موضوع ورود برخي مقامات قضائي استان چهارمحال و بختياري به موضوع آلودگي تعدادي از اهالي روستايي به ويروس HIV شد.
در نامه سعيد نمکي وزير بهداشت، به عليرضا آوايي وزير دادگستري، آمده است: پيرو مذاکره تلفني از چندي قبل با پيگيري يکي از بهورزان سخت کوش ما در يکي از روستاهاي شهرستان لردگان استان چهار محال و بختياري مواردي از ابتلا به ويروس HIV شناسايي شد.

جهت حفظ شئونات مردم منطقه به نحو کاملاً محرمانه موضوع پيگيري و با آزمايشات گسترده موارد جديد رديابي گشت که متاسفانه کانون آلودگي در معتادان تزريقي و افرادي با روابط نامطلوب شناخته شد.
آرام و بي صدا اين حرکت بيماريابي ادامه داشت تا امروز يکي از مقامات قضائي استان با ورود به موضوع و ابراز مطلب غير کارشناسانه مبني بر مقصر بودن بهورز روستا و آلودگي بيماران از طريق سرنگ آلوده توسط وي، اقدام به جلب اين نيروي خدوم و زحمت کش نمود و غم انگيز آنکه رسانه هاي مغرض بيگانه به استناد به اين اعلام نظر و رفتار عاري از هرگونه ديدگاه کارشناسي، خبر کذب آلودگي مردم يک روستا به دليل قصور پرسنل مرکز درماني و استفاده از سرنگ آلوده به ويروس ايدز را منتشر کرده اند.
بسيار جاي تاسف است در شرايط سخت جنگ اقتصادي که همکاران اينجانب شبانه روز و بي وقفه در تلاش اند تا در دورترين نقاط کشور با خدمت رساني در زمينه هاي پيشگيري، درمان و توانبخشي از خانه هاي بهداشت تا مراکز اورژانس، از اتاق هاي عمل تا داروخانه ها با تمام وجود و با از خودگذشتگي در خدمت مردم باشند و جايگاه کشورمان را در اين شرايط سخت به رتبه اول در منطقه ارتقاء دهند با عملکردي ناشيانه اين گونه حرمت اينان و نهايتاً نظام ارائه خدمت جمهوري اسلامي ايران بي عزت مي شود.
از جنابعالي تقاضا دارم هرچه زودتر دستور فرماييد موضوع رسيدگي و نتيجه به اينجانب اعلام گردد.
بديهي است در صورت عدم اعاده حيثيت بر باد رفته کارمند خدوم و همچنين نظام سختکوش ارائه خدمات بهداشتي و درماني کشور، اينجانب و همکارانم جهت جلوگيري از دلسردي خادمين عرصه سلامت از هر کوششي دريغ نخواهيم کرد. 
تعداد بازديد:47 آخرين تغييرات:98/07/11
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر