سه شنبه 6 خرداد 1399 - 3 شوال 1441 - 26 مي 2020
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

رکورد ۳۳ ساله بارش های مهرماه در خاش شکسته شد

رکورد ۳۳ ساله بارش هاي مهرماه در خاش شکسته شد

مديرکل هواشناسي سيستان و بلوچستان گفت: طي ۲روز گذشته بيش‌از ۲۳ برابر ميانگين بلندمدت مهرماه در خاش باران باريد و رکورد ۳۳ ساله بارش اين شهر را شکست.
به نقل از پايگاه خبري هواشناسي سيستان و بلوچستان، محسن حيدري اظهار داشت: بارندگي شب گذشته در خاش سبب شد تا مجموع بارش هاي مهرماه اين شهر براي نخستين بار از زمان تأسيس اداره هواشناسي به ۲۵.۴ ميلي متر برسد.

وي با بيان اينکه اداره هواشناسي خاش ۳۳ سال پيش تأسيس شده است، افزود: تا پيش از اين بيشترين بارش ثبت شده در مهرماه خاش به سال ۱۳۷۱ بر مي گردد که مجموع سه روز بارندگي به ۱۶.۸ ميلي متر رسيد.
حيدري ادامه داد: در شبانه روز گذشته بارندگي هاي پاييزه شهرستان هاي زاهدان، خاش، ميرجاوه، سراوان، سيب سوران، مهرستان و… را فرا گرفت و در برخي مناطق منجر به سيلابي شدن معابر و جريان يافتن رودخانه هاي محلي شد.
مديرکل هواشناسي سيستان و بلوچستان گفت: بيشترين بارش هايي که تا ساعت ۹ صبح امروز از ايستگاه هاي هواشناسي و بارانسنجي استان گزارش شده مربوط به شهر خاش و «نوک آباد» خاش با ۱۸، «سيرکان» سراوان و «سنگان» خاش ۱۷ و شهر ميرجاوه ۱۰.۴ ميلي متر بوده است.
وي با بيان اينکه بارش هاي روز گذشته زاهدان به شدت پراکنده بوده است، گفت: در برخي نقاط شهر نظير فرودگاه و حومه آن بارش خوبي گزارش شد اما در برخي نقاط ديگر شهر بارش ها ناچيز و پراکنده بوده است.
حيدري توضيح داد: بعد از ظهر ديروز از فرودگاه زاهدان ۹.۴ ميلي متر باران گزارش شد اما مجموع بارش ثبت شده در ايستگاه بارانسنجي مرکز تحقيقات هواشناسي زاهدان واقع در بلوار خليج فارس به ۱.۴ ميلي متر رسيد.
عضو ستاد مديريت بحران سيستان و بلوچستان افزود: سامانه هاي همرفتي به صورت ذاتي بي نظم و رفتار نقطه اي دارند به اين معني که ممکن است در يک نقطه بارش سنگين اتفاق بيافتد و در نقطه اي ديگر در يک شهر هيچ باراني نبارد.
وي پيش بيني کرد: با توجه به خروجي نقشه هاي پيش يابي و شاخص هاي همرفت انتظار مي رود بارش ها همچنان تا اوايل هفته آينده در استان سيستان و بلوچستان ادامه داشته باشد. 
تعداد بازديد:194 آخرين تغييرات:98/07/11
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر