چهارشنبه 22 مرداد 1399 - 22 ذي الحجه 1441 - 12 آگوست 2020
صفحه اصلي/قرآن

بهره‌مندی بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دانش‌آموز متوسطه اول و دوم از «درس‌هایی از قرآن»

بهره‌مندي بيش از ۲ ميليون و ۵۰۰ هزار دانش‌آموز متوسطه اول و دوم از «درس‌هايي از قرآن»

در آيين افتتاحيه بيست و هشتمين دوره مسابقات درس‌هايي از قرآن از بهره‌مندي بيش از ۲ ميليون و ۵۰۰ هزار دانش‌آموز متوسطه اول و دوم از اين برنامه خبر داده شد.
به گزارش ايکنا؛ همايش افتتاحيه بيست وهشتمين دوره مسابقات درس‌هايي از قرآن صبح امروز، ۱۰ مهرماه با حضور حجت‌الاسلام محسن قرائتي، معلم و مفسر قرآن کريم و محمدرضا مسيب‌زاده، مديرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش و ديگر مسئولان اين وزارتخانه، معاون قرآن و عترت وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، سازمان‌ها و نهاد‌هاي قرآني و دانش‌آموزان دختر و پسر برگزيده مدارس شهر تهران و شهرستان‌هاي اين استان و مسئولان مؤسسه ترويج فرهنگ قرآني همراه با تجليل از برگزيدگان مرحله بيست و هفتم اين دوره از مسابقات در سالن شيخ صدوق آستان مقدس حضرت عبدالعظيم حسني(ع) برگزار شد.  

محمدرضا مسيب‌زاده، مديرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: برنامه درس‌هايي از قرآن توسط صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران از حدود ۴۰ سال پيش، همزمان با پيروزي انقلاب اسلامي هر هفته برگزار و پخش مي‌شود، يعني قريب به ۲ هزار و ۵۰۰ برنامه تلويزيوني در قالب ۱۰۰ هزار دقيقه برنامه در طول اين ۴۰ سال پخش شد.
وي ادامه داد: ۲۷ سال پيش، تعدادي از عزيزان دلسوز در اداره‌کل آموزش و پرورش منطقه ۱۲ تهران برنامه درس‌هايي از قرآن تلويزيون را به صورت سؤالات هفتگي استخراج کرده و دراختيار دانش آموزان قرار دادند و از آنها خواستند تا پس از مشاهده برنامه درس‌هايي از قرآن استاد قرائتي به اين سؤالات پاسخ دهند.
مسيب‌زاده اضافه کرد: پس از جمع‌آوري پاسخنامه‌ها، به قيد قرعه برگزيدگان را معرفي مي‌کردند و اين کار پس از انجام در منطقه ۱۲ آموزش و پرورش به ديگر مناطق آموزش و پرورش شهر تهران نيز سرايت کرد و اجرا شد و بعد در ديگر استان‌ها اجرا شد.
مديرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش بيان کرد: در حال حاضر بيش از ۲ ميليون و ۵۰۰ هزار نفر از دانش‌آموزان متوسطه اول و دوم هر ساله در درس‌هايي از قرآن شرکت مي‌کنند و جاي تشکر دارد از مسئولان موسسه ترويج فرهنگ قرآني که يکي از فعاليت‌هاي اثرگذار و ماندگار و مداوم حوزه قرآن را فراهم کردند و ما هم در آموزش و پرورش به برنامه کمک مي‌کنيم.
حسن ختام اين مراسم، حاضران در سالن و همچنين دانش‌آموزان برگزيده با حجت‌الاسلام قرائتي عکس‌هاي يادگاري گرفته وجوايزي نيز به آنها اهدا شد. 
تعداد بازديد:310 آخرين تغييرات:98/07/13
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر