سه شنبه 6 خرداد 1399 - 3 شوال 1441 - 26 مي 2020
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

بارندگی های نهمین روز متوالی سیستان وبلوچستان به ۲۶ میلی متر رسید

بارندگي هاي نهمين روز متوالي سيستان وبلوچستان به ۲۶ ميلي متر رسيد

مديرکل هواشناسي سيستان و بلوچستان گفت: تا صبح امروز از حداقل ۱۶ ايستگاه باران سنجي در ۵ شهرستان استان گزارش بارندگي دريافت شده است.
به نقل از روابط عمومي اداره کل هواشناسي سيستان و بلوچستان، محسن حيدري اظهار داشت: سامانه بارشي عصر ديروز و ديشب نيز در نقاط مختلف استان بارش هاي خوبي به همراه داشت به طوري که بيشترين بارش به ميزان ۲۶ ميلي متر در ايستگاه باران سنجي جهادکشاورزي شهر نيکشهر ثبت شد.

وي با اشاره به اينکه تا صبح امروز از حداقل ۱۶ ايستگاه بارانسنجي در۵ شهرستان استان گزارش بارندگي دريافت شده است، افزود: اين بارش ها در برخي نقاط نظير نيکشهر، سرباز و سراوان با جاري شدن روان آب و سيلابي شدن برخي رودخانه ها همراه شد.
مديرکل هواشناسي سيستان و بلوچستان ادامه داد: ميزان بارندگي هاي ديشب در توابع شهرستان سرباز نظير ايستگاه بارانسنجي «کجدر» به ۲۱ ميلي متر رسيد و از تعدادي از نقاط اين شهرستان بارش هاي ۱۰ ميلي متر و بيشتر از آن گزارش شد.
وي گفت: دامنه بارندگي هاي ديروز به شهرستان خاش نيز رسيد و در۵ ايستگاه باران سنجي اين منطقه بارش ثبت شد.
حيدري با اشاره به شرايط مساعد جوي براي رشد ابرهاي همرفتي و وقوع رگبار باران، رعد و برق و تگرک در استان سيستان و بلوچستان گفت: بر اساس خروجي نقشه هاي پيش يابي و مدل هاي جوي انتظار مي رود همچنان تا اوايل هفته آينده شاهد فعاليت سامانه بارشي باشيم.
وي ادامه داد: توصيه مي‌شود در زمان فعاليت سامانه‌هاي بارشي و به ويژه زمان وقوع صاعقه از تردد و توقف در کنار مسيل‌ها و رودخانه‌هاي محلي و صعود به ارتفاعات خودداري شود. 
تعداد بازديد:175 آخرين تغييرات:98/07/13
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر