سه شنبه 6 خرداد 1399 - 3 شوال 1441 - 26 مي 2020
صفحه اصلي/دين و انديشه

اعزام زائران اربعین در کمال آرامش و امنیت در حال انجام است

اعزام زائران اربعين در کمال آرامش و امنيت در حال انجام است

رئيس سازمان حج و زيارت گفت : روند اعزام زائران اربعين حسيني از استان هاي مختلف و خروج از مرز به مقصد کربلا و اعتاب مقدس در عراق در نهايت نظم ، آرامش و امنيت در حال انجام است.
علي رضا رشيديان با اشاره به آخرين وضعيت نام نويسي زائران اربعين حسيني و اعزام ها از استان هاي مختلف افزود: برخي ناآرامي هاي روزهاي اخير عراق مشکلي در مسير تداوم عزيمت زائران کشورمان به عتبات عاليات ايجاد نکرده و بعد از وقفه اي کوتاه در يکي دو مورد از مرزهاي زميني خروجي دوباره اعزام ها همانند گذشته از مرزها  انجام مي شود.

 وي تصريح کرد : همچنين مشکلي در مسير خروج زائران اربعين حسيني نيز از مرزهاي زميني شلمچه،چذابه و مهران وجود ندارد ضمن انکه امنيت مسير زائران اربعين حسيني به صورت کامل از سوي کشور ميزبان تامين شده است و هيچ مشکلي در اعزام ها و طول مسير وجود ندارد.
وي گفت : امسال تا کنون استقبال بسيارخوبي از نام نويسي در سامانه سماح صورت گرفته و تاکنون (امروز شنبه) بيش از ۲ ميليون نفر در سامانه سماح ثبت نام کرده اند.
رشيديان با بيان اينکه سازمان حج و زيارت به عنوان متولي بحث زيارت در کشور با تمام توان در کنار ستاد مرکزي اربعين حسيني و ساير کميته هاي مربوطه به  زائران اربعين خدمت مي کند، گفت: ثبت نام از زائران همچنان با جديت و استقبال متقاضيان ادامه دارد .
 وي توضيح داد : اعزام زائران که از روزهاي قبل آغاز شده و در ايام پيش رو شتاب بيشتري مي گيرد.
رئيس سازمان حج و زيارت همچنين با تاکيد بر اينکه شرايط شهرهاي زيارتي کشور ميزبان مهياي خدمت به زائران اربعين است ، گفت: پيش بيني مي کنيم امسال در ايام اربعين حسيني بيش از ۳ ميليون نفر از  کشورمان به عراق سفر کنند و آماري بي نظير از حضور زائران اهل بيت (ع) در سال هاي اخير به ثبت برسد.
وي با بيان اينکه فضا سازي رسانه هاي معاند و غربي نسبت به برخي مسائل  کشور عراق  تاثيري در ميهمان نوازي سالانه مردم غيور و فهيم عراق در برپائي و نمايش شور و شعور حسيني زائران اربعين ندارد، گفت: براساس برآوردها امسال نيز شاهد حضور ميليون ها نفر از زائران کشورمان و ديگر کشورها در اين راهپيمايي عظيم خواهيم بود وعاشقان اهل بيت عصمت و طهارت نمايشي از وحدت، اقتدار، شور و شعور حسيني و اسلام راستين و حرکت به سمت تمدن بزرگ اسلامي را دراين مراسم به نمايش مي گذارند.
 وي گفت : مراسم اربعين حسيني امسال هم نمايشي مقتدرانه از همدلي و همراهي در منظر جهاني خواهد شد. 
تعداد بازديد:169 آخرين تغييرات:98/07/14
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر