سه شنبه 6 خرداد 1399 - 3 شوال 1441 - 26 مي 2020
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

قرارگاه رسانه ای اربعین جنوب شرق کشور در «میرجاوه» افتتاح شد

قرارگاه رسانه اي اربعين جنوب شرق کشور در «ميرجاوه» افتتاح شد

با حضور جمعي از مسئولان قرارگاه رسانه اي اربعين با هدف انعکاس ميزباني و استقبال از زوار پاکستاني در نقطه صفر مرزي «ميرجاوه» سيستان و بلوچستان افتتاح شد.
محمود کردستاني، مدير کل صدا و سيماي مرکز زاهدان پيش از ظهر امروز در مراسم افتتاح قرارگاه رسانه اي اربعين جنوب شرق کشور در «ميرجاوه» اظهار داشت: با افتتاح قرارگاه رسانه اي اربعين و حضور فعال رسانه ها علاوه بر اطلاع رساني به زائرين ابا عبدالله الحسين (ع)، با توليد و پخش برنامه هاي مختلف، مردم هر روز به صورت زنده و مستقيم در جريان حال و هواي زوار در مرزهاي بين المللي و راهپيمايي بزرگ اربعين قرار مي گيرند.

وي با اشاره به اينکه امروز جلوه اي  از عشق به اباعبدالله الحسين (ع) در مرز ميرجاوه تجلي پيدا کرده است، افزود: ورود زائران کشور پاکستان از طريق مرز «ميرجاوه» به قصد زيارت اربعين حسيني نشانه اي از لطف خداوند به مردم سيستان و بلوچستان است.
مدير کل صدا و سيماي سيستان و بلوچستان تصريح کرد: امروز به لطف سيد الشهداء استان  و ميرجاوه دروازه کربلا شده است از همين رو اگر نمي توانيم در کربلا حضور پيدا کنيم به جايش خادم زائران اربعين هستيم.
وي ادامه داد: با اشاره به حضور و راه اندازي اين قرارگاه رسانه اي در نقطه صفر مرزي ميرجاوه گفت: ساعت ها ارتباط زنده و مستقيم در طي اين مدت با شبکه هاي سراسري سيما خواهيم گرفت و قطعا ميرجاوه و مردمان ميزبان مهمانواز اين سرزمين را معرفي خواهيم کرد.
افتخاري نوکري زائران اباعبدالله الحسين (ع) نصيب هرکسي نمي شود
محمود اميريان، فرماندار شهرستان ميرجاوه نيز در اين مراسم اظهار داشت: افتخاري نوکري زائران اباعبدالله الحسين (ع) سعادتي است که نصيب هرکسي نمي شود.
وي گفت: زائرين پاکستاني براي آمدن به ايران سختي هاي زيادي را در مسير متحمل مي شوند و چندين روز را در اين مسير هستند تا خود را به مرز «ميرجاوه» برسانند.
معاون امنيتي و انتظامي استانداري سيستان و بلوچستان نيز در اين مراسم اظهار داشت: در زماني که دنياي استکبار به دنبال ايجاد تفرقه ميان مسلمانان است شاهد اين هستيم که محبت امام حسين (ع) موجب اتحاد و انسجام هر چه بيشتر مسلمانان شده است.
محمد هادي مرعشي با اشاره اينکه امام حسين (ع) متعلق به طيف و مذهب خاصي نيست، افزود: حماسه اربعين حسيني متعلق به همه مسلمانان و حتي همه آزادگان جهان است.
وي ادامه داد: کساني که افتخار پياده روي اربعين را داشته اند حتما مشاهده کرده اند که در کشور عراق پرچم بيش از ۲۵ کشور جهان در ايام اربعين حسيني برافراشته است.
اهل سنت و اهل تشيع براي هميشه برادر خواهند بود
مولوي عبدالرحيم ريگيان‌پور، امام جمعه اهل سنت شهرستان ميرجاوه نيز اظهار داشت: امروزه همه مظلومين عالم به ايران و نظام جمهوري اسلامي و رهبر معظم انقلاب چشم دوخته اند.
وي افزود: ميزباني از زوار پاکستاني که از مرز «ميرجاوه» عبور مي کنند افتخاري براي مردم اين شهرستان است و نشانه اين است که تا هميشه اهل سنت و اهل تشيع کنار هم و با هم برادر خواهند بود.
امام جمعه اهل سنت ميرجاوه با اشاره به اينکه در ايران اسلامي شيعه و سني تفاوتي ندارند، تصريح کرد: همه ي ما مسلمانان يکي هستيم و در کنار هم خواهيم ماند. 
تعداد بازديد:139 آخرين تغييرات:98/07/14
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر