چهارشنبه 22 مرداد 1399 - 22 ذي الحجه 1441 - 12 آگوست 2020
صفحه اصلي/خانواده


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

تغییرات کنکور و ساماندهی سهمیه‌ها به کنکور ۹۹ نمی‌رسد

تغييرات کنکور و ساماندهي سهميه‌ها به کنکور ۹۹ نمي‌رسد

دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي گفت: ساماندهي سهميه ها در کنار کنکور در مرحله مطالعه و بررسي قرار دارد، هر کاري در رابطه با اين دو به موازات هم صورت گرفته و براي سال ۹۹ اجرايي نخواهد شد.
حجت الاسلام سيد سعيد عاملي با اشاره به ساماندهي کنکور و سهميه هاي آن گفت: ساماندهي سهميه هاي کنکور در کنار کنکور در مرحله مطالعه و بررسي است.

وي ادامه داد: در خصوص بحث کنکور سال‌ها است که يک موضوع مرتب تکرار مي شود و آن هم اين است که مثلا عنوان مي شود در سال فلان، نظام کنکور کشور تغيير مي کند. اين موضوع باعث شده فشار سنگيني روي دانش آموز باشد چراکه آينده علمي وي تعيين مي شود و تنها يکبار در سال اتفاق مي افتد.
دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي افزود: همه دنبال راه حلي هستند که به صورت عملي مدلي ترسيم شود. درهمين خصوص با مجلس شوراي اسلامي، رئيس مجلس و روساي کميسيون هاي مربوطه، وزارت علوم رايزني هايي کرده و اميدوارم به يک مدل منطقي رسيده و اجرايي سازي شود.
حجت الاسلام عاملي افزود: در حال حاضر چيزي که درباره آن بحث مي کنيم اين است که ظرف ۶ ماه آينده اين مدل منطقي را جمع بندي کنيم. قرار هم نيست از صفر شروع کنيم چون سابقه مطالعاتي آن وجود دارد.
وي افزود: با سازمان سنجش آموزش کشور و ذي نفعان ديگر مانند آموزش و پرورش، وزارت علوم، وزارت بهداشت در حال رايزني هستيم تا بتوانيم به يک جمع بندي برسيم، حرف قطعي نمي توانيم بزنيم اما به طورحتم کاري که درباره کنکور و سهميه ها صورت مي گيرد به موازات هم بوده و هيچکدام آنها سال ۹۹ اجرايي نخواهد شد.
دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي افزود: درحال حاضر دانش آموزان خود را با اين مدل تطبيق داده اند و اگر بنا باشد مدل تغيير کند دچار سردرگمي و نگراني مي شوند.
وي تأکيد کرد: بنابراين بحث و بررسي ما روي کنکور ۹۹ نبوده و بعد از آن مي توانيم به يک جمع بندي برسيم. 
تعداد بازديد:456 آخرين تغييرات:98/07/14
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر