چهارشنبه 15 مرداد 1399 - 15 ذي الحجه 1441 - 5 آگوست 2020
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

ایران - کامبوج؛ چهارمین تجربه ویلموتس/ روز خاص ورزشگاه آزادی

ايران - کامبوج؛ چهارمين تجربه ويلموتس/ روز خاص ورزشگاه آزادي

بازي تيم ملي ايران مقابل کامبوچ چهارمين تجربه سرمربيگري ويلموتس براي ايران و نخستين حضور رسمي او روي نيمکت تيم ملي در ورزشگاه آزادي است.
تيم ملي فوتبال ايران در دومين ديدار خود در مسابقات مقدماتي جام جهاني ۲۰۲۲ قطر، روز پنجشنبه در تهران ميزبان کامبوج است. ملي پوشان ما در حالي براي اين ديدار آماده مي شوند که در نخستين بازي خود موفق شدند هنگ کنگ را خارج از خانه با ۲ گل شکست دهند.

«کامبوج» در واقع چهارمين تيمي است که مارک ويلموتس به عنوان سرمربي تيم ملي ايران را همراهي مي‌کند و اين اولين بازي رسمي در ورزشگاه آزادي است که ويلموتس روي نيمکت تيم ملي ايران مي نشيند.
اين بلژيکي ۵۰ ساله بعد از توافق با فدراسيون فوتبال ايران، براي اولين بار در ديداري تدارکاتي و غير رسمي مقابل سوريه روي نيمکت تيم ملي نشست که تيم ملي کشورمان در آن بازي با ۵ گل به پيروزي رسيد. عليرضا جهانبخش و اللهيار صياد منش هر کدام يک گل در آن باز به ثمر رساندند و مهدي طارمي با هت تريک شمار گل هاي تيم ملي را به عدد ۵ رساند.
ويلموتس يکبار ديگر در ديداري تدارکاتي و به مراتب سخت تر و جدي تر از ديدار اول هدايت تيم ملي را بر عهده گرفت. کره جنوبي دومين حريف تدارکاتي ايران با ويلموتس بود و تيم ملي ايران در سئول ميزبانش را با نتيجه يک-يک متوقف کرد. در آن بازي مدافعان تيم ملي کره به اشتباه دروازه خودي را باز کردند.
اولين بازي رسمي ايران با ويلموتس يک ديدار خارج از خانه بود. ملي پوشان کشورمان در روز ۱۹ شهريور و در هنگ کنگ ميهمان تيم ملي اين کشور بودند تا در اولين بازي از مرحله مقدماتي جام جهاني به ميدان بروند.
ايران در اولين بازي رسمي با ويلموتس نيز به برتري ۲ بر صفر رسيد و در آن بازي هم سردار آزمون و کريم انصاريفرد براي تيم ملي گلزني کردند.
ديدار ايران مقابل کامبوج، چهارمين حضور ويلموتس روي نيمکت ايران، دومين ديدار رسمي ايران با ويلموتس و نخستين ديدار رسمي در ورزشگاه آزادي با اين مربي بلژيکي مي باشد.
اتفاق ويژه ديدار تيم هاي ملي فوتبال ايران و کامبوج حضور بانوان در ورزشگاه آزادي دست که روز خاصي را براي فوتبال رقم خواهد زد.  
تعداد بازديد:247 آخرين تغييرات:98/07/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر