یکشنبه 11 خرداد 1399 - 8 شوال 1441 - 31 مي 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

تماس ایران به عراق ارزانتر است/خانواده‌ها با زائران تماس بگیرند

تماس ايران به عراق ارزانتر است/خانواده‌ها با زائران تماس بگيرند

نائب رئيس شرکت ارتباطات زيرساخت گفت: زائران اربعين حسيني به خانواده‌ و آشنايان خود بگويند تا بيشتر از ايران با آن‌ها تماس گرفته شود. چرا که تماس از ايران به سمت عراق ارزان تر است.
به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از شرکت ارتباطات زيرساخت، سجاد بنابي گفت: يکي از اقدامات وزارت ارتباطات در حوزه هماهنگي براي ايام اربعين امسال اين بود که به اپراتورهاي داخلي کمک شد تا  با همکاري اپراتورهاي عراقي، شاهد عرضه اينترنت رايگان پرسرعت به زائران حسيني(ع) در برخي نقاط در مسير پياده‌‎روي اربعين باشيم.

وي با بيان اينکه مذاکرات مفصلي بين ما و طرف عراقي جهت کاهش هزينه اينترکانکشن براي زائران صورت گرفت و توانستيم بيش از ۳۰ درصد از هزينه انتقال ترافيک صوتي را بين ايران و عراق تخفيف بگيريم، افزود: البته ما آمادگي اين را داشتيم تا اين هزينه را به صفر برسانيم. اما با توجه به اينکه اين هزينه در ايام اربعين يکي از بخش‌هاي عمده درآمدي براي کشور عراق در حوزه ارتباطي است، طرف عراقي با اين پيشنهاد موافقت نکرد.
نائب رئيس هيئت مديره شرکت ارتباطات زيرساخت در پاسخ به اين سوال که با توجه به اينکه چند روزي شاهد کمي ناآرامي در عراق بوديم، اگر مشترک يکي از اپراتورها در ايران بسته اينترنت ويژه اربعين را خريداري کند ولي اينترنت در کشور عراق قطع شود، تکليف بسته‌هاي خريداري شده‌اش چه مي‌شود، گفت: اينترنتي که ويژه زائران به صورت رومينگ از بسته‌هاي اينترنت ايراني در اختيار زائران ايراني قرار مي‌گيرد، از اينترنت ايران است و کساني که در اوضاع قطعي اينترنت در عراق از اينترنت رومينگ استفاده کنند، اينترنتشان برقرار است. اما اگر بخواهند سيم‌کارت عراقي بگيرند و از اينترنت آن استفاده کنند، در صورت قطعي اينترنت در کشور عراق با مشکل مواجه مي‌شوند.
وي ادامه داد: امسال هزينه مکالمه کشور عراق از طريق سيم‌کارت ايراني در مقايسه با مواقع غير از اربعين حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد کاهش داشته که اين امر ناشي از مذاکراتي است که بين وزارتخانه هاي ارتباطات دو کشور و همچنين اپراتورهاي ايراني و عراقي صورت گرفته است‌. سال گذشته بسته‌هاي اينترنتي اپراتورهاي ايراني ۴٠ مگابايت و ١٠٠ مگابايتي بود اما امسال اپراتورهاي ايراني روزانه ١٠ مگابايت اينترنت رايگان مي‌دهند و هم بسته يک گيگ عرضه مي‌کنند که نسبت به پارسال قيمت آن يک سوم شده است.
بنايي درباره راه حل کاهش هزينه‌هاي ارتباطي زائران گفت: پيشنهاد ما اين است که زائران چه با سيم‌کارت ايراني و چه با سيم‌کارت عراقي، به خانواده‌ و آشنايان خود بگويند تا بيشتر از ايران با آن‌ها تماس گرفته شود چون در اين صورت مقداري از هزينه‌شان در مقايسه با حالتي که تماس از عراق به سمت ايران آغاز شود، کاهش پيدا مي‌کند. 
تعداد بازديد:172 آخرين تغييرات:98/07/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر