سه شنبه 13 خرداد 1399 - 10 شوال 1441 - 2 ژوئن 2020
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

چهار چالش بزرگ تیم ملی فوتبال عراق قبل از رویارویی با ایران

چهار چالش بزرگ تيم ملي فوتبال عراق قبل از رويارويي با ايران

يک سايت عربي ضمن بر شمردن تهديدات و مشکلات تيم ملي فوتبال عراق پيش از بازي با ايران اعلام کرد که ايران به خاطر باخت به بحرين با انگيزه زيادي براي جبران آن نتيجه به ميدان مي‌آيد.
تيم هاي ملي فوتبال ايران و عراق روز ۲۳ آبان در مرحله مقدماتي انتخابي جام جهاني ۲۰۲۲ و انتخابي جام ملتهاي ۲۰۲۳ آسيا در شهر بصره به مصاف هم مي روند؛ هرچند که برگزاري اين بازي به خاطر اعتراضات مردم عراق در اين کشور و در تاريخ تعيين شده هنوز قطعي نيست.

سايت عربي «کوره» در گزارشي به مسائلي اشاره کرد که ممکن است در اين شرايط براي تيم ملي عراق در آستانه بازي با ايران به تهديدي براي اين تيم تبديل شود.
سايت کوره نوشت: «کار تيم ملي عراق مقابل ايران به هيچ وجه آسان نيست چرا که باخت ايران در بازي مقابل بحرين انگيزه آنها را براي جبران بيشتر کرده است. هواداران عراقي مي خواهند تيمشان از اين فرصت استفاده کرده و به مرحله نهايي انتخابي راه يابد.»
اين سايت در ادامه به دغدغه هاي تيم ملي عراق به اين شکل پرداخته است:
جنبه جسمي
تيم عراق در آستانه يک بازي حساس قرار دارد و بايد آماده سازي خود را به خوبي طي کند اما ليگ فوتبال عراق در روزهاي گذشته تعطيل شده و اين موضوع کار بدنسازي را سخت مي کند و ممکن است به بازيکنان آسيب بزند. تعليق ليگ باعث مي شود تا بازيکناني که در داخل عراق بازي مي کنند دچار ضرر شوند و تفاوت آمادگي بازيکناني که در داخل و خارج از عراق بازي مي کنند باعث سردرگمي مربيان شود.
فشار رواني
تيم عراق بعد از تساوي با بحرين و پيروزي مقابل هنگ کنگ و کامبوج هفت امتيازي شد و با امتيازي مشابه نسبت به بحرين در صدر جدول قرار دارد. صدرنشيني عراق مي تواند فشار زيادي را از نظر رواني روي بازيکنان عراق در آستانه ديدار با ايران ايجاد کند چرا که برد در اين مسابقه هم تا حد زيادي صدرنشيني عراق را قطعي مي کند.
موج اعتراضات مردم
اين نگراني وجود دارد که بازيکنان تيم ملي عراق تحت تاثير موج اعتراضات در شهرهاي مختلف عراق قرار بگيرند. بدون شک اين مسئله تاثيرگذار است و حتي ممکن است تبعات مثبتي هم در پي داشته باشد؛ درست مثل اتفاقي که در جام ملت هاي آسيا در سال ۲۰۰۷ افتاد و عراق قهرمان شد. هرچند که ممکن است تبعاتش منفي هم باشد چون چشم انداز کشور مشخص نيست.
در بخش پاياني اين گزارش هم به ترکيب نامشخص عراق در بازي با ايران پرداخته شده است و اينکه فدراسيون فوتبال عراق با برخي از ستارگان اين تيم به دليل غيبت در فيفادي برخورد مي کند. 
تعداد بازديد:176 آخرين تغييرات:98/08/09
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر