سه شنبه 17 تير 1399 - 15 ذي القعده 1441 - 7 ژولاي 2020
صفحه اصلي/قرآن

آموزش قرآنی خانواده ها موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود

آموزش قرآني خانواده ها موجب کاهش آسيب هاي اجتماعي مي شود

حافظ قرآن و مشاور خانواده گفت: آموزش قرآن و آموزه هاي ديني اگر در خانواده ها نهادينه شود آسيب هاي اجتماعي کاهش خواهد يافت.
سومين گردهمايي مربيان و حافظان قرآن کريم استان قزوين در کارگاه سبک زندگي قرآني با موضوع «ارتباط مؤثر و ذهن زيبا» عصر چهارشنبه با حضور امين محمد پور حافظ کل قرآن و مشاور خانواده، حجت الاسلام حسيني رئيس مرکز امور قرآني سازمان اوقاف و امور خيريه کشور، حجت الاسلام مصطفي مجيدي مديرکل اوقاف استان، قلي پور مسئول دارالقرآن تبليغات اسلامي استان،مسئولان استاني، حافظان و فعالان قرآني استان در سالن اجتماعات سازمان تبليغات اسلامي قزوين برگزار شد.

امين محمدپور در اين نشست اظهارداشت: بايد بپذيريم غيرمسلمان‌ها در به‌کارگيري مفاهيم و آموزه‌هاي ديني و قرآني از ما مسلمين پيشي گرفته‌اند و اين روند جاي سوال دارد که چرا از داشته هاي ارزشمند ديني خود غفلت کرده ايم.
وي بيان کرد: در حال حاضر در بيش از ۲۰۰ مرکز دانشگاهي در جهان کار مطالعاتي مدوني با محوريت قرآني انجام مي‌ شود که تعداد زيادي از آن‌ها در اسرائيل غاصب است که نشان مي دهد مي خواهند عليه اعتقادات ديني ما برنامه ريزي کنند.
محمدپور يادآورشد: تاکنون تنها ۱۰ درصد از توانمندي‌هاي مغزي انسان در اکتشافات و اختراعات و نوآوري‌ها خود را نشان داده است در حالي که مغز انسان ظرفيت‌هاي بسيار عظيمي دارد که بايد از آن بهره برد.
اين روانشناس و مشاور حوزه خانواده تصريح کرد:‌امروز نوک پيکان هجمه‌هاي دشمن به سمت خانواده‌هاست و پيامدهاي اين تهاجم بارها توسط مقام معظم رهبري به همه ما گوشزد شده لذا بايد بستر آموزش و توجه به مباحث تربيتي در ميان عموم جامعه به ‌ويژه خانواده‌ها فراهم شود.
 وي افزود: در يک تحقيقات جهاني اعلام شد  ۹۵ درصد افراد مورد سوال گفته اند اگر به عقب برگردند در بسياري از انتخاب‌هاي خود از جمله ازدواج، شغل، تحصيل تجديد نظر مي‌کنند چرا که تصور آن‌ها با واقعيات فاصله زيادي دارد.
محمدپور بيان کرد: گاهي اشتباه يک مادر و پدر و معلم از بين نمي‌رود و همچنان ادامه پيدا مي‌کند و گاهي به نسل بعدي انتقال مي‌يابد لذا بايد تربيت در همه سنين جدي گرفته شود.
اين کارشناس حوزه خانواده اظهارداشت: استرس، فشار عصبي و هدر دادن زمان طلايي در حرکت در مسير خواسته ديگران از جمله عوامل ايجاد مشکلات عصر حاضر است و اين عوامل مانع از به‌کارگيري توانمندي‌هاي عظيم و خارق‌العاده مغز مي‌شود اين در حالي است که تربيت و پرورش مغز ضروري است.
وي افزود: نسخه قرآن و اهل‌بيت در برخورد با شرايطي که انسان در مواجه با ديگران دچار مي‌شود توجه به تفکر مثبت انديشي است چنانچه حضرت علي (ع) فرمودند: «هرگاه کسي نسبت به تو بدرفتاري کرد او را ببخش» و اين آموزه هاي ديني مي تواند راهگشاي ما در شرايط کنوني باشد.
محمدپور تصريح کرد: انس با قرآن و آموزه هاي ديني مي تواند آسيب هاي اجتماعي را کاهش داده و در تقويت فضاي معنويت در جامعه موثر باشد و امروز بايد روخح قرآني را در همه شپون زندگي خود پياده کنيم. 
تعداد بازديد:223 آخرين تغييرات:98/08/12
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر