شنبه 21 تير 1399 - 19 ذي القعده 1441 - 11 ژولاي 2020
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

بیست و نهمین جشنواره تئاتر سیستان وبلوچستان در زابل برگزار می‌شود

بيست و نهمين جشنواره تئاتر سيستان وبلوچستان در زابل برگزار مي‌شود

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي سيستان و بلوچستان گفت: بيست و نهمين جشنواره تئاتر استان همزمان با هفته وحدت در شهرستان زابل برگزار مي‌شود.
به نقل از روابط عمومي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي سيستان و بلوچستان، حسين مسگراني در جلسه هماهنگي و برنامه‌ريزي بيست و نهمين جشنواره تئاتر سيستان و بلوچستان که در دانشگاه زابل برگزار شد، اظهار داشت: در تلاشيم رخدادهاي فرهنگي و هنري نه تنها در گستره استاني بلکه سراسري را با کمک مسئولان در شهرستان‌ها برگزار کنيم.

وي گفت: با توجه به ظرفيت دانشگاه زابل و همچنين دانشکده هنر و وجود رشته نمايش در اين دانشگاه، تصميم به برگزاري جشنواره تئاتر استاني در اين شهرستان گرفته شد.
مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي سيستان و بلوچستان با اشاره به اينکه مي‌توان از ظرفيت بالاي اساتيد تئاتر دانشگاه زابل در زمينه داوري و يا کارشناس نقد و بررسي بهره گرفت، افزود: اين دانشگاه با وجود فضاي مناسب  و سالن‌هاي متعدد آمادگي کامل خود را جهت ميزباني هنرمندان تئاتر استان اعلام کرده است.
وي بيان کرد: هيات انتخاب اين جشنواره متشکل از هنرمندان حسن خمري، عزيزاله فخر براهويي و فرشته انصاري از امروز ١٦ آبان کار خود را آغاز مي کند.
مسگراني گفت: ۲۵ اثر نمايشي از شهرستان‌هاي زهک، زابل، ايرانشهر، زاهدان، سرباز، سراوان و نيکشهر متقاضي شرکت در جشنواره هستند.
وي تصريح کرد: بيست و نهمين جشنواره تئاتر استاني سيستان و بلوچستان از ۲۲ تا ۲۴ آبان همزمان با هفته وحدت با همکاري دانشگاه زابل در شهرستان زابل برگزار مي‌شود. 
تعداد بازديد:164 آخرين تغييرات:98/08/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر