جمعه 9 خرداد 1399 - 6 شوال 1441 - 29 مي 2020
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

مشوق‌های ویژه برای سربازانی که دوره‌های مهارت آموزی گذرانده‌اند

مشوق‌هاي ويژه براي سربازاني که دوره‌هاي مهارت آموزي گذرانده‌اند

سخنگوي قرارگاه مرکزي مهارت آموزي کارکنان وظيفه گفت: در حال حاضر اين مشوق ها براي ۱۰۰ نفر برگزيده آموزش و پرورش اجرايي مي‌شود که قرار است در همايش پنجه‌هاي کارآمد سربازان ماهر تقدير شوند.
سردار موسي کمالي مشاور عالي و سخنگوي قرارگاه مرکزي مهارت آموزي کارکنان وظيفه ظهر امروز در نشست خبري همايش سراسري «پنجه‌هاي کارآمد-سربازان ماهر» اظهار کرد: سربازي براي مشارکت مردم در امر دفاع است و سربازان ما که جوانان ذکور کشور هستند بخش مهمي از مسئوليت دفاع را برعهده دارند که کمتر مورد توجه قرار مي گيرند.

وي افزود: تامين نيروي هاي مسلح از بين جوانان است و چيزي حدود ۵۰ درصد نيروهاني انساني را از بين جوانان تعيين مي‌کنيم.
سردار کمالي گفت: سومين مورد بحث کادرسازي و توانمندي است که کمتر به آن توجه ميشد و جوانان وارد نيروهاي مسلح مي شدند و از آن خارج مي شدند.
وي ادامه داد: پس از انقلاب ۱۵ ميليون وارد سربازي شدند و ۷ ميليون معارف شدند و در کل ۲۲ ميليون از جمعيت ما را افرادي را تشکيل مي دهند که به نحوي با سربازي کار داشتند.
سردار کمالي گفت: قرارگاه مهارت آموزي قرار است پلي باشد تا از ۹۴۵ هزار نفر افرادي هستند که چيزي حدود هزار و ۴۵۰ ساعت حداقل و بيش از ۲ هزار ساعت اموزش مهارتي ديدند و ۶۳ درصد اينها هم پسر هستند.
سردار کمالي گفت: البته در حال حاضر اين مشوق ها براي ۱۰۰ نفر برگزيده آموزش و پرورش اجرايي مي شود که قرار است در همايش پنجه‌هاي کارآمد _سربازان ماهر تقدير شوند، اين مشوق‌ها از ۲۶ آبان اجرايي مي شود.
سردار کمالي خاطرنشان کرد: مشمولي که قبل از خدمت مهارت کسب کند و از آن ليست ۵۱۲ مهارت خدمتي فرا بگيرد مي‌تواند از منوي مشوق هايي که ۷ سرفصل دارد يکي از آنها را انتخاب کند. 
تعداد بازديد:192 آخرين تغييرات:98/08/20
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر