دوشنبه 16 تير 1399 - 14 ذي القعده 1441 - 6 ژولاي 2020
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

عراق دنبال بازی فیزیکی و برهم زدن ریتم ایران است

عراق دنبال بازي فيزيکي و برهم زدن ريتم ايران است

مربي سابق تيم ملي فوتبال ايران گفت: مطمئنا عراق با بازي فيزيکي به دنبال بر هم زدن ريتم تيم ايران است و ملي پوشان کشورمان بايد خونسردي و تمرکزشان را حفظ کنند.
اميد نمازي با اشاره به ديدار تيم ملي فوتبال ايران مقابل عراق در مرحله دوم انتخابي جام جهاني ۲۰۲۲ گفت: بازي با عراق هميشه درگيرانه بوده و عراق همواره براي ايران مشکل ساز بوده است. عراق هم از نظر فيزيکي خوب است و هم بازيکنان تکنيکي خوبي دارد و با بازيکنان ايران خوب مَچ مي شوند.

مربي پيشين تيم ملي فوتبال ايران تاکيد کرد: براي اين ديدار بايد خيلي حواسمان جمع باشد. اين مسابقه اي نيست که بتوانيم صد درصد خودمان را به حريف تحميل کنيم. بايد تعادل خوبي بين دفاع و حمله باشد. بازيکنان بايد علاوه بر کار هجومي در برگشت ها هم خوب باشند و فرصت زيادي به عراق ندهند.
نمازي در ادامه توصيه اي را به ملي پوشان ايران انجام داد و گفت: عراق مطمئنا سعي مي کند با بازي فيزيکي، ريتم تيم ايران را بر هم بزند. بچه هاي ما بايد خونسرد باشند و تمرکزشان را حفظ کنند تا پيروز شوند. بازي سختي است و اميدوارم بازيکنان ايران با همدلي خوبي که مطمئنا در اردو هست در اين بازي به سه امتياز برسند و افتخارآفريني کنند.
«به نظر مي رسد تيم ملي ايران نسبت به زمان کارلوس کي روش در کارهاي هجومي موفق تر است و به همان اندازه ساختار دفاعي تيم ايران آسيب پذيرتر شده. آيا موافق اين موضوع هستيد؟» سرمربي تيم هيوستون دينامو آمريکا در اين خصوص تصريح کرد: بازي تهاجمي دليلي بر اين نيست که در کار دفاعي و انتقال از حمله به دفاع خوب نباشيم. بايد روي اين موضوع در تمرينات کار شود. وظيفه سرمربي اين است که مطمئن شود بازيکنان وظايفشان را به نحو احسن انجام مي دهند بخصوص در اين فاز.
نمازي افزود: بايد تعادل خوبي بين بازي تهاجمي و دفاع کردن وجود داشته باشد. هرچه بيشتر به سمت بازي تهاجمي برويم فضاي بيشتري به حريف مي دهيم. اگر بازيکنان سريع به عقب بر نگردند فضاي زيادي به حريف مي دهيم و اين مي تواند باعث بروز مشکلاتي شود و ضربه بخوريم. بنابراين بايد تکليف بچه ها در هر فازي مشخص شود. مطمئنم بازيکنان ايران مي توانند اين کار را انجام بدهند و سه امتياز را بگيرند. 
تعداد بازديد:188 آخرين تغييرات:98/08/23
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر