پنج شنبه 19 تير 1399 - 17 ذي القعده 1441 - 9 ژولاي 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري

تحریم‌ها توان تولید داخل را تقویت کرد/ فارسی نهمین زبان اینترنت

تحريم‌ها توان توليد داخل را تقويت کرد/ فارسي نهمين زبان اينترنت

معاون علمي و فناوري رئيس جمهور گفت:تحريم ها باعث تقويت توان توليد داخل در ايران شده است به گونه اي که اکنون ۹۸ درصد داروهاي ما ساخت داخل است.
به نقل از معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، سورنا ستاري معاون علمي و فناوري گفت: «شنزن» شهري نوآور و هوشمند به شمار مي‌رود. در ايران نيز ما به دنبال توسعه نوآوري هستيم و در اين مسير قرار گرفته ايم و به مدد نيروي جوان و خلاق در کشورمان رشد نوآوري هر روز در حال گسترش است.

معاون علمي و فناوري با بيان اينکه ايران امروز تبديل به کشوري نوآور شده است، ادامه داد: از ۸۰ ميليون جمعيت ايران، ۳۳ ميليون آن را جوانان ۲۰ تا ۴۰ سال تشکيل مي دهد که اساس ايجاد تحول و نوآوري هستند. ۵ ميليون دانشجو نيز بخش ديگري از ظرفيت ما در اين حوزه است. همچنين ۹۰ درصد از ايرانيان کاربر اينترنت هستند.
ستاري بيان کرد: بنابراين مي توانيم ادعا کنيم که نيمي از کاربران اينترنت خاورميانه ايراني هستند و همين موضوع خود باعث شده است که زبان فارسي به نهمين زبان موجود در اينترنت تبديل شود.
تحريم‌ها توان توليد داخل را تقويت کرد
رئيس بنياد ملي نخبگان با اشاره به وضعيت فناوري نانو، زيست فناوري و فناوري اطلاعات در کشورمان گفت: تحريم ها باعث تقويت توان توليد داخل در ايران شده است به گونه اي که اکنون ۹۸ درصد داروهاي ما ساخت داخل است. همچنين بزرگترين استارتاپ هاي خاورميانه در برخي حوزه ها ايراني است.
ستاري به همراهي شرکت هاي دانش بنيان در اين سفر اشاره و بيان کرد: اين شرکت هاي دانش بنيان در دو نشست تجاري و فناوري حاضر مي شوند. نشست نخست در شهر شانگهاي روز گذشته برگزار شد و فردا نيز دومين نشست در شهر شنزن برگزار مي شود تا زمينه براي يافتن شريک تجاري و سرمايه گذار فراهم شود.
معاون علمي و فناوري روابط علمي کشورها را مستقل از سياست دانست و گفت: ارتباط و همکاري در حوزه فناوري به تعامل افراد و مديران شرکت ها با يکديگر بستگي دارد و موضوعي فراتر از روابط ميان کشورها است. دولت ها تنها بايد در ايجاد زيرساخت ها و تقويت آن کمک کنند.
«شنزن» مي تواند خواهر خوانده برخي شهرهاي ايران باشد
ستاري همچنين گفت: «شنزن» مي تواند خواهر خوانده برخي شهرهاي ايران باشد. توسعه فناورانه چين قابل الگوبرداري براي ما است. زيرا ايران نيز با توسعه زيست بوم نوآوري و فناوري رهايي از اقتصاد نفتي را دنبال مي کند. به گونه اي که به زودي شرکت هاي نفتي و فولاد توسط شرکت هاي فناور کنار زده مي شوند و سهم قابل توجهي را در اقتصاد به خود اختصاص مي دهند.
به گفته معاون علمي و فناوري، در اين سفر فرصت تقويت روابط و همکاري ها ميان شرکت هاي فناور دو کشور و تعريف پروژه هاي علمي و فناوري مشترک دنبال مي شود. 
تعداد بازديد:180 آخرين تغييرات:98/08/23
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر