جمعه 9 خرداد 1399 - 6 شوال 1441 - 29 مي 2020
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

ویلموتس از تیم ملی ایران اخراج می‌شود/ برانکو محبوب است

ويلموتس از تيم ملي ايران اخراج مي‌شود/ برانکو محبوب است

يک سايت بلژيکي در پي مطرح شدن بحث اخراج مارک ويلموتس از تيم ملي فوتبال ايران از برانکو ايوانکوويچ به عنوان يک مربي محبوب در ايران ياد کرد.
بحث کنار گذاشتن مارک ويلموتس سرمربي بلژيکي تيم ملي فوتبال ايران نه تنها در کشورمان بلکه در بلژيک هم بازتاب گسترده‌اي داشته است و رسانه هاي اين کشور از روز گذشته در حال پرداختن به اين خبر هستند.

در گزارش مشترکي که در اکثر رسانه هاي بلژيک منتشر شده بر تصميم فدراسيون ايران براي اخراج ويلموتس و بازگشت برانکو به عنوان يک مربي محبوب تاکيد شده است.
سايت «hln» در اين ارتباط نوشت: « فدراسيون فوتبال ايران در حال برنامه ريزي براي کنار گذاشتن ويلموتس است. فدراسيون همچنين با برانکو ايوانکوويچ مربي ۶۵ ساله براي انعقاد قرارداد رايزني مي کند. البته فدراسيون ايران هنوز اين موضوع را به صورت رسمي تاييد نکرده است. ويلموتس سرمربي سابق بلژيک قراردادي را تا پايان جام جهاني ۲۰۲۲ با فدراسيون ايران امضا کرد. در چهار مسابقه ابتدايي انتخابي جام جهاني، ايران در دو مسابقه برابر بحرين و عراق شکست خورد و در رده سوم جدول گروه C قرار دارد.»
در ادامه اين گزارش آمده است: «پيش از اين مارک ويلموتس به خاطر عدم دريافت مطالباتش تهديد به لغو قراردادش کرده بود. فدراسيون ايران تاکيد کرد که دستمزد ويلموتس پرداخت شده اما به خاطر مشکلات بانکي به دست اين مربي نرسيده است.»
اين سايت درباره برانکو هم اينطور نوشت: «برانکو از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۶ مربي تيم ملي ايران بود و توانست ايران را به جام جهاني ۲۰۰۶ ببرد. بين سال هاي ۲۰۱۵ و ۲۰۱۹ اين مربي کروات سرمربي پرسپوليس بود. او با اين تيم سه قهرماني متوالي در ليگ به دست آورد و در فينال آسيا حضور يافت. ايوانکوويچ فوتبال ايران را خيلي خوب مي شناسد و در اين کشور محبوب است. اما او هم مشکلات زيادي براي دريافت قراردادش در ايران داشت. برانکو در اين ارتباط به فيفا شکايت کرده است.» 
تعداد بازديد:158 آخرين تغييرات:98/09/04
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر