جمعه 9 خرداد 1399 - 6 شوال 1441 - 29 مي 2020
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

حاشیه‌نشینی سیستان و بلوچستان حاصل کم کاری گذشتگان است

حاشيه‌نشيني سيستان و بلوچستان حاصل کم کاري گذشتگان است

نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان گفت: گسترش حاشيه‌نشيني در اين استان حاصل کم کاري گذشتگان است و بايد همه دستگاه‌ها و نهادها با همراهي مردم معضل حاشيه‌نشيني را رفع کنند.
به نقل از روابط عمومي دفتر امام جمعه زاهدان، آيت الله مصطفي محامي در بازديد سرزده از اداره کل بنياد مسکن انقلاب اسلامي که با حضور معاونان دفتر نماينده ولي فقيه و نهاد رهبري در امور اهل سنت سيستان و بلوچستان انجام شد، با اشاره به معضلات حاشيه‌نشيني موجود در استان، اظهار داشت: تمامي دستگاه‌ها و نهادها بايد با همراهي مردم نه تنها به حل معضل حاشيه‌نشيني بپردازند بلکه از بوجود آمدن منطقه حاشيه‌نشين جديد در اين خطه پهناور جلوگيري کنند.

امام جمعه زاهدان تاکيد کرد: چنانچه در گذشته اقدامات لازم براي جلوگيري از ايجاد حاشيه نشيني در سيستان و بلوچستان انجام مي شد امروز اين معضل دامنگير شهرهاي استان نبود در واقع اين معضل حاصل کم کاري گذشتگان است.
وي با بيان اينکه حاشيه‌نشيني در شهرها ناشي از وجود مشکلات در روستاهاست، تاکيدکرد: بايد به روستاها بيش از پيش توجه شود و با تشکيل مراکز تجمع يا تجميع روستاها به مردم خدمات بيشتر و بهتري ارائه کرد تا از مهاجرت آنان به حاشيه شهرها، جلوگيري شود.
آيت الله محامي با تاکيد بر اينکه کار در حوزه حاشيه‌نشيني تنها مختص بنياد مسکن انقلاب اسلامي نيست و همه در اين زمينه نقش دارند، تصريح کرد: اگر در حوزه حاشيه نشيني برنامه ريزي و تدبير لازم صورت نپذيرد، دوباره شاهد افزايش حاشيه نشيني خواهيم بود.
وي با بيان اينکه سود اصلي در حاشيه‌نشيني را زمين خواران و سودجويان مي برند، گفت: فعاليت هاي انجام شده بنياد مسکن انقلاب اسلامي استان در سالهاي اخير،حاکي از فعاليت هاي بسيجي وار و جهادي است.
امام جمعه زاهدان ادامه داد: مسکن از نيازهاي ضروري انسان است که بايد در جامعه اسلامي پاسخ خوبي داده شود، در حال حاضر دچار مشکلاتي در اين بخش هستيم که بايد با تلاش مضاعف اين معضل مرتفع شود.
وي  خطاب به کارکنان اين نهاد تصريح کرد: عنوان بنياد مسکن انقلاب اسلامي مسئوليت بيشتري را بر دوشمان مي گذارد، اينکه عمر انسان در خدمت به نيازمندان ومستضعفان صرف شود توفيقي است که هرکس لايق آن نيست و بايد سپاسگزار خداوند باشيد.
نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان با اشاره به محروميت ها و معضلات و مشکلات موجود در استان، افزود: در روايات بر برآورده کردن نياز نيازمندان و خوشحال کردن مردم خصوصا مسلمانان تاکيد زيادي شده است بر همين اساس با توجه به فعاليت هاي بنياد مسکن انقلاب اسلامي، فعاليت هاي اين نهاد که سبب شادماني محرومان و نيازمندان مي شود خيلي ارزشمند است. 
تعداد بازديد:137 آخرين تغييرات:98/09/07
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر