جمعه 9 خرداد 1399 - 6 شوال 1441 - 29 مي 2020
صفحه اصلي/پزشكي

رژیم غذایی سرشار از حبوبات ریسک بیماری قلبی عروقی را کاهش می دهد

رژيم غذايي سرشار از حبوبات ريسک بيماري قلبي عروقي را کاهش مي دهد

به گفته محققان، رژيم غذايي سرشار از نخود، عدس، لوبيا و ساير حبوبات موجب کاهش خطر بيماري قلبي عروق کرونر، بيماري قلبي عروقي و فشارخون بالا مي شود.
محققان در اين مطالعه، تحقيقات قبلي در مورد مصرف حبوبات و ريسک بيماري هاي قلبي عروقي و نشانگرهاي مرتبط با آن را بررسي کردند.

آنها دريافتند افرادي که بيشترين مصرف حبوبات را دارند در مقايسه با افراد داراي کمترين ميزان مصرف حبوبات، تا ۱۰ درصد با کاهش نرخ وقوع بيماري قلبي عروقي، بيماري قلبي عروق کرونر و فشارخون بالا روبرو هستند.
دکتر «هانا کالووا»، سرپرست تيم تحقيق، در اين باره مي گويد: «بيماري قلبي پرهزينه ترين و اصلي ترين علت مرگ در جهان است. اين مطالعه نشان مي دهد که مصرف حبوبات به عنوان راه حلي ارزان، قابل دسترس و آسان مي تواند به تغيير در اين روند کمک کند.»
به گفته محققان، از آنجائيکه نخود و ساير حبوبات سرشار از فيبر، پروتئين گياهي و ساير ريزمغذي ها هستند، و داراي ميزان کم چربي، کلسترول، و شاخص گلوکز پايين هستند، از اينرو براي سلامت قلب و عروق مفيد هستند.
کالووا در ادامه تاکيد مي کند: «تنها افزودن مقدار بيشتري نخود و ساير حبوبات به وعده غذايي مان مي تواند ابزاري قدرتمند در مقابله با بيماري قلبي و کاهش فشارخون باشد.» 
تعداد بازديد:140 آخرين تغييرات:98/09/07
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر